Nabeschouwing FC Volendam - Fortuna Sittard (3 - 2)

01 okt 2011, 23:41Sport
rs36lb9chemcmhk1cimj5q7at 88753
Fortuna Sittard heeft ook in haar vierde uitwedstrijd van het seizoen geen resultaat kunnen behalen. Een aantal persoonlijke fouten vóór rust veroorzaakten een haast onoverkomelijke ruststand: 3-0. Een sterk Fortuna keerde in de slotfase via Danny Hoesen en Rick Geenen nog wel terug tot 3-2, maar meer zat er niet in voor de ploeg van Wim Dusseldorp.
Fortuna Sittard heeft ook in haar vierde uitwedstrijd van het seizoen geen resultaat kunnen behalen. Een aantal persoonlijke fouten vóór rust veroorzaakten een haast onoverkomelijke ruststand: 3-0. Een sterk Fortuna keerde in de slotfase via Danny Hoesen en Rick Geenen nog wel terug tot 3-2, maar meer zat er niet in voor de ploeg van Wim Dusseldorp.
Fortuna Sittard begon de wedstrijd op de Dijk zonder de geblesseerden Danny Wintjens, Ramon Voorn, Marc Wagemakers én Timothy Dreesen. Sven van der Jeugt, Roel Janssen, Rick Geenen en de van een blessure teruggekeerde Harrie Gomman namen hun plaats in. De overige basisspelers zijn inmiddels vaste waarden voor Dusseldorp: Ricksen, Shakison, Stolte, De Boer, Scheelen, Diaz en Hoesen.
De ruststand van 3-0 werd bereikt nadat Robert Mühren in 'de 16' te veel ruimte kreeg om aan te nemen en van dichtbij uit te halen: 1-0 in de 25e minuut; Sven van der Jeugt kansloos. De 2-0 van Tuyp viel nadat Sven van der Jeugt een schot van diezelfde Tuyp had gekeerd, de bal snel weer in het spel bracht, Fortuna in de achterste linie knullig balverlies leed en de ervaren Tuyp de bal op een presenteerblaadje kreeg aangeboden: 2-0 in de 41e minuut. Ook de derde tegentreffer was er één die niet past binnen een team dat in uitwedstrijden de door Wim Dusseldorp al regelmatig aangekaarte 'stommigheden' wil verbannen. Een ogenschijnlijk ongevaarlijk afstandschot van Mühren kaatst via de grond door de benen van Van der Jeugt en brengt de stand op een schier onoverkomelijke 3-0 achterstand bij de rust.
Het veldspel van Fortuna Sittard was in de eerste helft in fases overigens redelijk te noemen. De Sittardse ploeg voetbalde bij vlagen goed mee en creërde kansen via Hoesen en Scheelen. Echter, met de terugkeer van grote persoonlijke fouten wordt de kans op een overwinning buitenshuis natuurlijk een haast onmogelijke opgave.
In de tweede helft een sterker Fortuna dat 'het andere Oranje' terugdrong op eigen helft. Dit resulteerde in de 78e minuut in de 3-1 van Hoesen die een afgeslagen bal fraai in het doel volleerde en de 3-2 van Rick Geenen, die achter de verdediging kroop en een handig overstapje van Gommans met een schuiver langs de doelman tot doelpunt promoveerde. Meer zat er echter niet in en dus stapten de Fortunezen in de bus met een uitnederlaag waar er wederom 'meer in had gezeten als...'.
Het inmiddels aantal gescoorde doelpunten van 17 is een lovenswaardig aantal voor het elftal, maar het aantal tegendoelpunten (15 in 8 wedstrijden) zorgt ervoor dat een constante lijn in de resultaten tot op heden helaas nog niet wordt bereikt. De volgende uitdaging staat op maandag 17 oktober voor de deur; dan bezoek de huidige nummer 16 van de ranglijst, Telstar, de Trendwork Arena.
Statistieken
Opstelling Fortuna Sittard: Van der Jeugt, Geenen, Ricksen, Janssen, Shakison; De Boer, Stolte, Scheelen; Hoesen, Gommans, Diaz.
Doelpunten:
25' 1-0 Mühren
41' 2-0 Tuyp
44' 3-0 Mühren
78' 3-1 Hoesen
83' 3-2 Geenen
Gele kaarten: Ahahoui (Vol) en Geenen (For)
Toeschouwers: 3.500
Samenvatting
Bekijk hier de samenvatting van de wedstrijd .
loading

Loading articles...

Loading