Nabeschouwing Fortuna Sittard - FC Eindhoven (1 - 1)

03 dec 2012, 23:18 Sport
tb6smhlwauixb2m5wv08e0i8s 192248

Sittard-Geleen, 03-12-2012 | Tegenstander FC Eindhoven kende een roerige voorbereiding op de wedstrijd in Sittard. Afgelopen week werd hoofdcoach John Lammers namelijk ontslagen vanwege de tegenvallende resultaten.

Sittard-Geleen, 03-12-2012 | Tegenstander FC Eindhoven kende een roerige voorbereiding op de wedstrijd in Sittard. Afgelopen week werd hoofdcoach John Lammers namelijk ontslagen vanwege de tegenvallende resultaten.

Iedereen was dan ook benieuwd of dit een schokeffect teweeg zou brengen waardoor Fortuna Sittard het moeilijk zou krijgen. Niets was echter minder waar. FC Eindhoven legde Fortuna geen strobreed in de weg de eerste helft. De wedstrijd begon erg gezapig. Spelers van beide teams moesten even wennen aan de moeilijke weersomstandigheden. Het was namelijk erg mistig waardoor het zicht enigszins bemoeilijkt werd. Bovendien was het waterkoud, maar daar hadden vooral de toeschouwers op de tribune last van. Echter na een rustig begin begonnen de mannen van trainer Willy Boessen langzaam maar zeker de schroom van zich af te gooien. Dit resulteerde in enkele gevaarlijke kansen voor vooral spits Patrick N'Koyi, die zich natuurlijk extra wilde bewijzen tegen zijn oude club. Nadat hij eerst al bij een levensgrote kans op de keeper van FC Eindhoven stuitte, was het kort daarna wel raak. N'Koyi krijgt de bal op de rand van zestien aangespeeld en schiet mooi vanuit de draai raak, 1-0 voor Fortuna Sittard. Hierna blijft Fortuna Sittard aandringen en wordt FC Eindhoven in feite compleet weggespeeld. Kans na kans volgt voor Fortuna, mede ook door gestuntel in de verdediging van FC Eindhoven. Fatih Turan ziet zelfs een mooi schot op de kruising belanden. Maar zowel Turan, als Khalouta als N'Koyi hebben of het vizier niet goed staan of stuiten op de keeper van Eindhoven. Dit resulteert in een magere 1-0 ruststand terwijl die toch veel hoger had kunnen uitvallen.

De tweede helft gaf meteen een ander aanzicht. Interim trainer Pascal Maas had waarschijnlijk een heuse donderspeech gehouden, want FC Eindhoven kwam een stuk sterker uit de kleedkamers. In het begin waren dit nog maar speldenprikjes richting het doel van Ferhat Kaya. Maar in de 53e minuut was het dan toch raak voor de gasten uit de lichtstad. Dom balverlies van Kevin Diaz zorgde voor een messcherpe counter, waarbij het Eindhovense goudhaantje Serhat Koc uiteindelijk de trekker overhaalde. Hij kapte zich knap vrij en zorgde met een droge schuiver in de verre hoek voor de 1-1. Dit was niet wat het publiek in Sittard wilde zien. En er ontstond dan ook enig gemor op de tribunes. Fortuna Sittard pakte echter de draad van de eerste helft weer op en er ontstond dan ook een open en aantrekkelijk duel voor een neutrale toeschouwer. Het begon weer kansen te regenen voor de Sittardenaren, maar vooral Khalouta had dit keer niet het killer instinct waar hij normaal wel over beschikt. Trainer Willy Boessen gooide alles op de aanval en bracht met Jordy Briels, Ramazan Cevik en Prince Rajcomar drie aanvallende spelers erin. Fortuna bleef aandringen en spits Patrick N'Koyi kreeg nog wel de grootste kans op de overwinning, maar zijn mooie kopbal belandde helaas op de lat. Invaller Jordy Briels probeerde het daarna in blessuretijd nog met een schot uit de tweede lijn, maar ook deze bal ging er niet in, waardoor Fortuna Sittard op een teleurstellend 1-1 gelijkspel bleef steken.

Trainer Willy Boessen was dan ook zeker niet tevreden met de uitslag. "Hier staat echt geen tevreden trainer. De eerste helft hadden we al met 3-0 voor moeten staan. We hebben denk ik daarom waarschijnlijk al in de 1e helft de punten laten liggen. De laatste 20 minuten krijgen we dan nog genoeg kansen om het afmaken, maar we kregen de bal er niet in. Het is dus zeker een teleurstellend gelijkspel".

Spits Patrick N'Koyi was ook teleurgesteld over de einduitslag, maar tevreden over zijn eigen spel. "Ik was dit keer extra gemotiveerd. Je wil toch laten zien wat ze in Eindhoven hebben laten lopen. Op zich heb ik zelf wel goed gespeeld. Als je het spelbeeld ziet hadden we met rust ook met 2-0 of 3-0 voor moeten staan. Echter één moment van onoplettendheid en dan geven we de voorsprong uit handen. Erg jammer".

Fortuna Sittard-FC Eindhoven 1-1 (1-0)
Arbiter: Janssen
Toeschouwers: 3812
Gele kaart: Kruysen, Briels (Fortuna Sittard) en Waalkens, Ospitalieri, Gameiro (FC Eindhoven)

Bron: Fortuna Sittard