OCI Nitrogen-Lions speelde zaterdagavond weer eens een wedstrijd tegen een tegenstander van niveau. Van het plichtmatig afwerken van een duel kon ditmaal dan ook geen sprake zijn.
Fiqas Aalsmeer is een stevige tegenstander, die er zeer veel belang bij had om het duel met OCI-Lions te winnen om kans te blijven maken op een plaats in de finale tegen datzelfde OCI-Lions.
De eerste helft eindigde in een 13-16 ruststand. In de tweede helft eenzelfde beeld als in de eerst helft; een iets sterker OCI-Lions, dat er niet in slaagde om een veilige kloof te slaan, waardoor de wedstrijd op en top spannend bleef. Luc Steins ging met rood van het veld na een ongelukkige actie, waarbij een speler van Fiqas vol in het gezicht werd geraakt.
Zinderende finale
Het slot van de wedstrijd werd een bloedstollende finale, waarin OCI-Lions een voorsprong van drie punten zag wegsmelten tot een 31-31 stand, twintig seconden voor het einde van de match. Fiqas kreeg door dat Bevo zijn wedstrijd tegen Kras-Volendam verloren had. Winst op OCI-Lions zou betekenen dat de tweede plaats op de ranglijst van Bevo kon worden overgenomen. Die hoop vervloog doordat Vernooy na een time-out voor OCI-Lions in de laatste seconde van de wedstrijd alsnog de winst veilig wist te stellen: 31-32. Ondanks het verlies van zaterdagavond doet Fiqas nog steeds mee om een plek in de finale. Nummer 5 JMS Hurry Up maakt nog steeds kans op een plek in de top-vier, die recht geeft op deelname aan de volgende BeNeLeague-competitie.
Thuisvoordeel in finale
Doordat directe concurrent Targos Bevo zaterdagavond in een andere handbalthriller tegen Kras/Volendam nipt verloor was OCI-Lions tegen het einde van de wedstrijd tegen Fiqas al zeker van de eerste plaats op de ranglijst, en dat betekent thuisvoordeel in de finalereeks.