
De voor aanstaande zaterdag op het programma staande oefenwedstrijd tussen Fortuna Sittard en Feyenoord gaat niet door. De wedstrijd zou worden gespeeld op het terrein van Sc Susteren.
De uitwijk naar Susteren was nodig omdat het speelveld in het Offermans Joostenstadion aan de Milaanstraat in Sittard nog niet speelklaar is. Volgens de politie brengt het treffen tussen beide clubs verhoogde veiligheidsrisico's met zich mee. De gemeente, politie en de clubleiding van Fortuna Sittard hebben na onderling overleg in het belang van ieders veiligheid daarom besloten deze vriendschappelijke wedstrijd af te gelasten.
Voorzitter Martin Masset van Fortuna Sittard is hevig ontstemd over deze afgelasting: "Het is toch te gek voor woorden dat de goede mensen telkens moeten wijken voor zogenaamde fans met verkeerde intenties. Er worden steeds meer oefenwedstrijden vanwege deze reden afgelast of op het laatste moment verplaatst naar een geheime locatie. Blijkbaar verschuift het supportersprobleem zich steeds meer naar dergelijke oefenwedstrijden. Mensen uit het hele land die een stadionverbod hebben, kunnen dan de boel komen verzieken omdat een amateurveld minder goed te beveiligen is. Ik heb volledig begrip voor het besluit van de burgemeester, want het waarborgen van de veiligheid zal altijd leidend moeten zijn. Wij moeten ons echter wel eens met zijn allen gaan afvragen hoe we dit enorme maatschappelijke probleem gaan aanpakken. Dit is namelijk geen specifiek probleem meer van het betaald voetbal, maar een groot maatschappelijk probleem dat een veel diepere oorzaak heeft en ook een gerichte aanpak nodig heeft."
Mensen die kaarten voor deze wedstrijd in de voorverkoop hebben gekocht, krijgen vanzelfsprekend hun aankoopbedrag terugbetaald. Specifieke informatie hierover is op de website van Fortuna Sittard terug te vinden. Fortuna Sittard biedt deze mensen excuses voor het ontstane ongemak aan.