Sittard-Geleen, 22-03-2013 | Veel tennisverenigingen, en niet in de laatste plaats die in Limburg, kampen de laatste jaren met een aanhoudende daling van de ledenaantallen.
Sittard-Geleen, 22-03-2013 | Veel tennisverenigingen, en niet in de laatste plaats die in Limburg, kampen de laatste jaren met een aanhoudende daling van de ledenaantallen.
Twee van de belangrijkste oorzaken daarvan zijn vergrijzing en ontgroening. Steeds meer oudere leden haken vanwege de leeftijd af en steeds minder jongeren worden lid. Daardoor ontstaat er momenteel bij de verenigingen in deze gemeente een groeiend besef dat er in de toekomst nauwer samengewerkt zal moeten worden.
Elke vereniging wordt geconfronteerd met de problemen van enerzijds de ledenkrimp en anderzijds de fors stijgende accommodatiekosten. En daar komen dan nog eens de door de aanhoudende economische malaise dalende sponsorinkomsten bij.
Door een Open Tennisdag te organiseren willen de tennisclubs de sport onder de aandacht van zoveel mogelijk mensen brengen om zo in ieder geval weer nieuwe leden te kunnen werven. Want tennis is leuk om te doen en sporten en bewegen is gezond.
In de gemeente Sittard-Geleen houden SLTC, GTR, TC Keerweide Geleen, Panta Rhei Limbricht, TC Game ’70 Sittard, TC Oriënt Sittard, TC Born, TC Grevenbicht, TC Obbicht en TC Munstergeleen allemaal op 1 april (tweede paasdag) hun Open Tennisdag. Iedereen is er van harte welkom.