"Het contracteren van het grote FCB is organisatorisch en financieel ondenkbaar maar we zijn uitermate content met de komst van 'Barca B'. Kwalitatief zou 'Barca B' zeker niet misstaan in de Spaanse Liga Asobal. We zijn heel trots dat zo’n grote club de weg naar Sittard-Geleen heeft gevonden."
Guido Douven en Bart Sillen, verantwoordelijk voor het contracteren van de ploegen voor de LHD, zijn uitermate content. Met de komst van het opleidingsteam van FC Barcelona gaat een langgekoesterde wens van de Limburgse Handbaldagen in vervulling.
Een hongerige groep talenten van gemiddeld 20 jaar oud die misschien wel de toppers van morgen genoemd kunnen worden. "Jongens als Michal Kasal, David Balaguer, Adrià Figueras trainen dagelijks met het grote FCB met als doel uiteindelijk zelf de stap als professioneel handballer te maken", aldus trainer-coach Toni Gerona.
Toni: "Persoonlijk ken ik de LHD niet, maar van mijn Spaanse en Portugese vrienden weet ik dat ons een warme ontvangst wacht. Het spelen in een schitterende ambiance met een geweldig publiek en tegen professionele tegenstanders geeft mijn jonge spelers de mogelijkheid te groeien".
Toni is zelf al 15 jaar verbonden aan de Catalaanse succesclub, won als assistent coach de Champions League in 2005 en de Liga Asobal in 2006. Sinds 2009 heeft hij het voorrecht op te mogen werken met 'Barca B', een team dat garant staat voor technisch verzorgd handbal en snelheid maar zeker ook in staat is het publiek te vermaken.
OCI Nitrogen-Lions en Eurotech-Bevo HC wachten buitenlandse ploegen van formaat tijdens de LHD die van 27-29 december worden gespeeld in Sittard-Geleen. Op korte termijn zal de organisatie de laatste ploeg en het wedstrijdprogramma bekendmaken.