Sittard-Geleen, 02-05-2013 | Ernst-Jan van Loenen begon op 1 mei aan zijn marathon-fietstocht door het hele land om elk stadion van de Jupiler League aan te doen.
Sittard-Geleen, 02-05-2013 | Ernst-Jan van Loenen begon op 1 mei aan zijn marathon-fietstocht door het hele land om elk stadion van de Jupiler League aan te doen.
Zijn start was veelbelovend via FC Den Bosch, ging hij op bezoek bij FC Eindhoven om vervolgens via Maastricht in Sittard aan te komen bij de Trendwork Arena.
Hier werd hij verwelkomd door Charly Chudik (manager voetbalzaken) en Sjra Philippen (teammanager).
Ernst-Jan van Loenen wil met de "Stop Cancer Stadium Tour" aandacht vragen voor het verbale geweld op en langs voetbalvelden. Extra aandacht gaat uit naar de spreekkoren en scheldpartijen waarbij het woord "kanker" als 'emotioneel' schelwoord wordt gebruikt.
Het ingezamelde geld komt volledig ten gunste van de KWF Kankerbestrijding.
Aangekomen bij de Trenwork Arena overhandigden Charly en Sjra een gesigneerd Fortuna Sittard wedstrijdshirt van Fernando Ricksen. Hierna vervolgde Ernst-Jan met zijn begeleiding de tour richting Helmond Sport en FC Oss. Na Oss ging het richting Doetinchem, maar toen sloeg onderweg het noodlot toe. Om 4:00 uur in de nacht scheurde Ernst-Jan een spiertje in zijn knie. De medische begeleiding stelde vast dat Van Loenen niet verder kon fietsen. Zwaar teleurgesteld moest hij zijn tour afbreken.
Zodra hij is hersteld van de blessure wil hij alsnog alle stadions in de Jupiler League fietsend te bezoeken. Kijk voor meer informatie op
www.stopcancerstadiumtour.nl .