
Daags nadat op 18 augustus de voorlaatste etappe van de BinckBank Tour 2018 finisht op het Tom Dumoulin Bike Park vertrekt vanaf diezelfde locatie de Rit naar de Gladiolen.
Toerrijders zijn op zondag 19 augustus in de gelegenheid eens te ervaren hoe het is om op een kasseistrook te rijden of een klim met een stijgingspercentage van 20% te bedwingen: dit is allemaal mogelijk op het Tom Dumoulin Bike Park.
De Stichting Wielerpromotion Sittard-Geleen heeft als doel het promoten van de wielersport in de meeste brede zin in de Gemeente Sittard-Geleen. De stichting was en is betrokken bij de organisatie van de aankomst van diverse etappes in de voormalige Ronde van Nederland in de jaren tachtig van de vorige eeuw. Sinds 2002 wordt jaarlijks de start en de finish van een etappe van de internationale BinckBank Tour - de voormalige Eneco Tour - georganiseerd.
Sinds 2010 vindt er dan een toertocht voor recreatieve fietsers plaats, de Rit naar de Gladiolen.
Deze editie voert voor een gedeelte over het parcours dat de profrenners de dag ervoor hebben afgelegd. Deelnemers aan de toertocht kunnen kiezen uit drie afstanden: 65 km, 105 km (met 1000 hoogtemeters) of 135 km (met 1200 hoogtemeters). Na de eerste lus van 65 kilometer komt men terug bij het Fortuna Sittard stadion op de Sportzone in Sittard, waar u een pauze kunt inlassen en waar sportdrank en voeding klaarstaan. De hoogtemeters worden gemaakt op onder andere de Daalhemmerberg, de Sibbegrubbe, de Dode Man en de Cauberg.
Meer informatie over kosten, reglement en inschrijving is te vinden op de pagina Inschrijving
. Of mail naar: [email protected]
Deelnemers aan de Rit naar de Gladiolen maken verder kans op leuke wielersportgerelateerde prijzen uit de tombola. Na afloop van de tocht is men in de gelegenheid om van een natje en een droogje te genieten en de eventueel gewonnen prijzen op te halen.
» www.wielerpromotionsittardgeleen.nl