De 57-jarige oud beroepswielrenner Ad Wijnands geeft op woensdagavond 27 januari een lezing in Laco Glanerbrook. De voordracht is getiteld 'Leef je droom!'.
Michel van Dijke van Wielerbaan Geleen, die de lezing organiseert, is trots dat Ad Wijnands zijn ervaringen in de wielerwereld wil delen met het publiek.
Op negenjarige leeftijd is Wijnands uit Gronsveld begonnen met wielrennen, van 1980 tot en met 1994 verdiende hij de kost als beroepswielrenner. Ad heeft vele persoonlijke prestaties geleverd in zijn wielercarrière. Er zijn in totaal meer dan 58 zeges opgenomen in zijn bestand als beroepswielrenner.
Ad blikt aan de hand van oude foto's terug naar het begin van zijn carrière toen hij bij wielerclub De Ster in Geleen fietste. Ook vertelt hij over de vijf keer dat hij in de Tour de France reed, waarin hij twee etappe-overwinningen behaalde en twee ploegentijdritten won.
Hij was vijftien jaar lang een vaste waarde in het profwielrennen. Hierdoor heeft hij een grote expertise in de sport opgebouwd. In 1996 was hij twee jaar assistent-ploegleider bij voormalig team TVM samen met Cees Priem.
Ad is nu al jarenlang trainer van jeugd, Nieuwelingen, Junioren en Belofte Eliterenners en doet dit op een zeer uitgebreide, op ervaring berustende en deskundige wijze.
De lezing begint om 19:30 uur en entree is gratis.