Zeer druk programma voor Ruijters Eaters

27 okt 2011, 20:57Sport
jack peeters ateron
Na het succes in Tilburg van afgelopen week staan de komende dagen maar liefst drie belangrijke wedstrijden op het programma. Vrijdag de uitwedstrijd tegen HYS Den Haag, net als Ruijters Eaters ongeslagen, maar dan met twee wedstrijden minder gespeeld. Zondag komt Leuven op bezoek en dinsdag dan ook nog de uitgestelde thuiswedstrijd tegen Turnhout White Caps. Kortom een belangrijke reeks in de Bekercompetitie.
Na het succes in Tilburg van afgelopen week staan de komende dagen maar liefst drie belangrijke wedstrijden op het programma. Vrijdag de uitwedstrijd tegen HYS Den Haag, net als Ruijters Eaters ongeslagen, maar dan met twee wedstrijden minder gespeeld. Zondag komt Leuven op bezoek en dinsdag dan ook nog de uitgestelde thuiswedstrijd tegen Turnhout White Caps. Kortom een belangrijke reeks in de Bekercompetitie.
De wedstrijd tegen HYS in de hofstad is er een tussen twee titelkandidaten. Hoe sterk HYS echt is is nog niet precies duidelijk. HYS won tot nog toe weliswaar alle vijf gespeelde wedstrijden, maar speelde nog geen duel tegen een team uit de top 5 van de ranglijst: Amsterdam (1-14), Turnhout (9-2), Herentals (1-3), Leuven (8-2) en nogmaals Turnhout (4-6). Ruijters Eaters Geleen wordt dus de eerste tegenstander van formaat.
Het is ook afwachten hoe HYS uit het Europees avontuur van afgelopen weekend komt. Hier werd gewonnen van de Hongaren maar ook verdiend verloren van Turnhout White Caps. De winst tegen de Spaanse kampioen was te weinig om door te gaan naar de derde ronde van de Continental Cup.
HYS the Hague heeft op papier een sterk team met nieuwe namen als goalie Imrich Petrik, John Gordon, Jeff Smith, Marco Postma, JJ Natte en natuurlijk hun speler-coach Alex Selivanov. Alleen zal vrijdag een import aan de kant moeten blijven in verband met het puntensysteem. Bij geen blessures zal dit hoogstwaarschijnlijk Selivanov zelf zijn.
De wedstrijd begint om 20:00 uur en is te volgen via het live scoreboard en Twitter . Indien de NIJB sheet live is dan is die hier te volgen!
Komende zondag om 19:00 uur zijn de Leuven Chiefs te gast in Laco Glanerbrook. Leuven pakte vorige week de eerste winst in acht wedstrijden. Amsterdam Capitals werd met 7-2 verslagen. Ruijters Eaters speelde op 15 oktober j.l uit in Leuven en won deze wedstrijd met 3-5. De wedstrijd met veel kansen werd pas in de derde periode beslist door drie power play goals, waarna Leuven in de laatste 5 minuten nog twee keer tegen scoorde. Bij Leuven spelen een paar oud Eaters. In het doel Bjorn Steijlen, hij hield Leuven in de heenwedstrijd lang in de wedstrijd. De andere twee oud spelers van Eaters zijn captain Joris Peusens en Jesse Raeckelboom. Daarnaast is de meest gevaarlijkste speler Olivier Bouchard (#29)
Op dinsdag dan de derde wedstrijd in vijf dagen, opnieuw thuis tegen de White Caps uit Turnhout, aanvang 19:30 uur. Turnhout is de sterkste van alle Belgische teams en versloeg afgelopen weekend HYS in Hongarije met 5-3. Door het overgangsjaar van het puntensysteem kunnen de Belgische clubs meer imports (punten) opstellen dan de Nederlandse. Turnhout heeft 10 imports op de sheet staan. Tyler Ruel is de topscorer bij de Belgen met 9 punten in 4 wedstrijden.
Chris Eimers heeft op Dennis ten Bokkel na een fitte selectie ter beschikking en wil de goede reeks de komende wedstrijden doorzetten. "De overwinning van afgelopen weekend is uitstekend voor de sfeer en de rust rondom het team. Deze reeks geeft de rust die we vorig seizoen nooit hebben gehad. Na de wedstrijd van vrijdag weten we echt waar we staan als we ook zelf the Hague hebben zien spelen."
loading

Loading articles...

Loading