Zitprotest op wielerbaan

19 jul 2016, 23:32Sport
zitprotest wielerbaan geleen juli 2017
Sittard-Geleen.nieuws.nl
Dinsdagavond werd er gedurende twee minuten even niet gefietst op de wielerbaan in Geleen. In plaats daarvan werd er stilgestaan - of liever gezegd sitlgezeten - bij de verschrikkelijke gebeurtenissen in Nice en andere plaatsen op de wereld.
Het protest werd naar aanleiding van de aanslag in Nice georganiseerd door baanleider Michel van Dijke: “Dinsdagavond 19 juli om 19:00 uur gaan wij voor aanvang koers met z’n allen op de wielerbaan zitten. Er wordt veel geroepen om maar door te gaan, maar wij doen even niet mee… Twee minuten gaan we met z’n allen zitten voor onze vrijheid en manier van leven. Renners, publiek, politici allen nodig ik jullie uit, om aan de oproep van Rob Harmeling in de avondetappe gehoor te geven.”
Burgemeester Sjraar Cox sprak de in groten getale opgekomen renners en het publiek kort toe nadat ze op de wielerbaan waren gaan zitten. De kern van de boodschap: blijf ondanks alles plezier beleven in de dingen die je leuk vindt - in dit geval het fietsen, en laat je er niet onder krijgen door de idioterie die zich momenteel op meerdere plaatsen in de wereld afspeelt.
loading

Loading articles...

Loading