Mike Severens nieuwe regisseur Zittesje Revuu

29 jun , 14:20Theater
Mike en Fieny
Zittesje Revuu
Mike en Fieny
De Zittesje Revuu heeft Mike Severens aangesteld als regisseur van de nieuwe revue die in 2028 op de planken komt.
Daarmee zet de organisatie een volgende belangrijke stap in de voorbereiding op de nieuwe editie van het Sittards theaterspektakel dat eens in de drie jaar het Toon Hermans Theater vult met humor, muziek, dans, dialect en herkenbare verhalen uit de stad en streek.

Brede ervaring

Met Mike Severens haalt de Zittesje Revuu een regisseur in huis met een brede ervaring in het Limburgse amateurtheater en een sterke liefde voor komedie, timing en het vertellen van verhalen die dicht bij mensen staan. Zijn persoonlijke band met Sittard maakt zijn benoeming extra bijzonder.
De nieuwe regisseur van de ‘Zittesje revuu’ werd geboren in Geleen, maar bracht zijn jeugd door in Born en Sittard. Zijn middelbareschooltijd volgde hij op het Trevianum waar hij succesvol het Atheneumdiploma behaalde.

Liefde voor toneel

Zijn liefde voor toneel begon al op jonge leeftijd. Op achtjarige leeftijd zette hij zijn eerste stappen bij het Pitboel Theater in Sittard, waar hij lessen volgde in verschillende lesgroepen. Rond zijn twaalfde stroomde hij door naar de productiegroep en speelde hij mee in avondvullende voorstellingen over uiteenlopende maatschappelijke thema’s. Na zijn eerste jaren als speler sloot hij zich op negentienjarige leeftijd aan bij de toneelvereniging in Buchten.
Zijn laatste rol als acteur speelde hij op eenentwintigjarige leeftijd in Extra Hulp op de Eerste Hulp in het Noord-Limburgse Ysselsteyn. Kort daarna koos hij steeds nadrukkelijker voor de regiekant van het toneel en begon aan een regiecursus bij het toenmalige LFA, waar hij les kreeg van Marnix Mulder. Die opleiding vormde hem diepgaand als regisseur.
Zoals Mike Severens het zelf omschrijft: “Hij heeft mij volledig afgebroken en opnieuw opgebouwd. Ik kwam er als een ander mens uit.” Ook nu blijft hij zich ontwikkelen. Op dit moment volgt hij opnieuw een regiecursus voor verdere verdieping, met onder anderen Mieneke Bakker, een van de oprichters van Toneelgroep Maastricht, en Mark Timmer, die werkte met Pierre Bokma en Johnny Kraaykamp sr.

Regiedebuut

Zijn regiedebuut volgde in 2016 op het Eenakterfestival met de poëtische eenakter Human Tours. Vanaf dat moment ging het snel en regisseerde Mike Severens inmiddels meer dan dertig producties voor onder andere Sint Donatus Nuth, Blitz Buchten, St. Joseph Schinnen, Krottepoffers Nederweert en Kiekes Wead Landgraaf. Tevens was hij in 2023 regie-assistent bij Medammecour.
In het najaar van 2026 viert hij bovendien een bijzonder jubileum met zijn favoriete stuk Taxi Taxi. Dan is hij 25 jaar actief in het toneel, waarvan 10 jaar als regisseur. De jubileumproductie regisseert hij voor Sint Donatus Nuth.
De Zittesje Revuu kijkt vol vertrouwen uit naar de samenwerking met Mike Severens. Zijn ervaring met revue, klucht, komedie en grootschalige producties sluit goed aan bij de traditie van de Zittesje Revuu, waarin herkenbaarheid, vakmanschap, humor en verbondenheid met Sittard centraal staan. Met zijn komst krijgt de editie van 2028 een regisseur die de kracht van de traditie kent, maar ook met frisse energie vooruitkijkt.

♦♦♦

  • Blijf op de hoogte via Facebook of via de nieuwsbrief, inschrijven onderaan deze pagina.
  • Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Sittard-Geleen.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Sittard-Geleen Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Paul Storms via de telefoon: 06-22543972 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
Appbanner
loading

Loading articles...

Loading