
De Wieze Raod van stadscarnavalsvereniging De Marotte Zitterd heeft versterking gekregen en wel in de persoon van de bijna 25-jarige Mitchell Cremers, geboren in Geleen.
In het dagelijks leven is hij bedrijfsleider van Gasterie Dobbelsteyn in Doenrade. Hij is nog niet zo lang geleden getrouwd met de 23-jarige Liza.
Mitchel kent De Marotte al van zijn tijd als ober in gemeenschapshuis 'de Baandert'. Hij keek met veel bewondering naar hun opkomst. Die maakte altijd veel indruk op hem. Dat soort carnaval met zijn typische tradities en gebruiken sprak hem wel aan. Het gevoel voor carnaval is bij hem langzaam gekomen. De Marotte hebben dat een stuk versneld. Vroeger ging hij zelfs liever skiën dan carnaval vieren… Mitchell is eigenlijk als wederdienst voor ceremoniemeester Maurice Indemans actief begonnen in de activiteitencommissie van De Marotte. Maurice had voor hem ook iets gedaan bij OVCS. Zo ziet men maar weer hoe één en ander kan lopen!
Mitchell wil er graag voor zorgen dat de jeugd meer verbonden wordt met de vastelaovend en dus ook met De Marotte. Het moet volgens hem een feest zijn voor iedereen in Sittard en omgeving. Jong, oud, arm of rijk; het maakt niet uit. “We moeten de werkelijkheid tijdens carnaval met een korreltje zout nemen en van het leven genieten”, aldus Mitchell.
In zijn vrije tijd is de kersverse Marot trainer van OVCS JO 15-1 en van OVCS Dames 1. Ook heeft hij samen met een aantal vrienden een carnavalsgroep opgericht met als naam 'Stichting De Droeftoeters'. Daar is hij nu voorzitter van. Daarmee heeft hij trouwens het afgelopen jaar het Doenraads liedjesconcours gewonnen met het lied 'Vastelaovestoer'.
Zijn vader heeft jarenlang als ober bij diverse Marottezittingen gewerkt in 'de Baandert'. Op die manier heeft hij heel wat Marotte-onderscheidingen in de wacht weten te slepen. Zijn vrouw Liza komt oorspronkelijk uit Eindhoven. Zij moest wel even wennen aan de iets andere viering van het Limburgse carnaval. Haar vader is ceremoniemeester bij een Eindhovense carnavalsvereniging. Inmiddels is Liza wel gewend aan het Limburgse carnaval. Ze begint het zelfs leuk te vinden!
Persbericht De Marotte Zitterd






