Intrigeert, inspireert en dringt diep door in je gevoel - En alweer een indrukwekkend Vlaams debuut.
Intrigeert, inspireert en dringt diep door in je gevoel - En alweer een indrukwekkend Vlaams debuut.
Een chatroom, een gebroken vader en een verloren dochter. Vlaamse troosteloosheid op een soundtrack van Triggerfinger.
Gaat dat zien (en horen!) Na The Broken Circle breakdown wederom een prachtige film van onze zuiderburen.
Uitgebreide beschrijving
Offline is in een woord aangrijpend. De Belgische regisseur Peter Monsaert heeft humor en ontroering samengebracht in een drama dat je nog lang bij zal blijven. Een combinatie van spijt, verdriet, liefde, hoop en wanhoop die zo krachtig is verbeeld dat het een diepe indruk achterlaat. De Gentse regisseur-scenarist maakt hiermee zijn speelfilmdebuut dat als meer dan geslaagd kan worden beschouwd.
Rudy Vandekerckhove (Wim Willaert, o.a. Ex-drummer, 22 mei) is een vader die wegens een verkeerde keuze in zijn verleden zeven jaar gevangenisstraf heeft moeten uitzitten en daarmee het opgroeien van zijn dochter Vicky (Anemone Valcke, Aanrijding in Moscou) heeft gemist. Nu zijn straf er op zit heeft hij een duidelijk doel voor ogen: zich met zijn dochter verzoenen. Hij wil hij er voor haar zijn nu dat weer kan. Zijn verleden is echter niet zomaar uitgewist en lijkt hem steeds in te blijven halen. Alleen anoniem, via de erotische website waarmee Vicky haar studie bekostigt, kan Rudy echt met haar praten. Een bizarre en ongemakkelijke situatie waarbij het maar de vraag is of Rudy hier ooit uitkomt en in staat is zijn verleden achter zich te laten.
Dit verhaal had overal verteld kunnen worden, maar deze film kon alleen maar in Gent gemaakt worden. Opnieuw een Vlaamse regisseur dus die het begrijpt: dat je juist door specifiek lokale verhalen te vertellen, iets universeels kunt zeggen. Prachtige handelingsshots en close-ups ontrafelen stukje bij beetje het verhaal (van Rudy). Het zijn deze beelden en het overtuigende acteerwerk, ondersteund door passende muziek van de Belgische band Triggerfinger, die zo sterk spreken. Het verhaal is hierdoor vanaf het begin af aan ontzettend voelbaar en laat je niet meer los.
Offline mag en moet gezien worden. Omdat het in tegenstelling tot soaps aantoont hoe het echte leven zich perfect leent tot waarachtige, aangrijpende, zelfs herkenbare fictie.
Een film over het geweten van de mens, boetedoening en het onvermogen tot communiceren.
- Locatie: Kapittelstraat 6, 6131 ER Sittard Filmhuis Het Domein
- Prijs: leden/studenten 5 euro, normale prijs 7 euro
- Informatie: http://www.filmhuishetdomein.nl