De Nationale Voorleeswedstrijd behoort tot een van de meest succesvolle leesbevorderingcampagnes in Nederland. De beste reden om mee te doen aan de Nationale Voorleeswedstrijd is dat het project het lezen stimuleert en kinderen enthousiast maakt voor kinder- en jeugdboeken. Het wedstrijdelement helpt daarbij een handje. Maar wie wordt nu de Voorleeskampioen 2012 van de Westelijke Mijnstreek? 21 Voorleeskampioenen van basisscholen strijden in 2 spannende kwartfinales en één halve finale om een plaats in de provinciale finale en uiteindelijke in de landelijke finale! Op woensdag 29 februari worden in Sittard en Urmond de kwartfinales gehouden van de Nationale Voorleeswedstrijd. Uit deze 2 kwartfinales worden 10 deelnemers geselecteerd voor de Halve Finale op woensdag 21 maart in Sittard. De schoolvoorleeskampioenen van groep 7 en 8 van de deelnemende basisscholen zetten hun beste beentje voor om voor te lezen uit een door hun zelf gekozen boek. Maar er kan er maar één de winnaar zijn. De deelnemer die het beste voorleest mag op 23 april naar de Provinciale finale te Roermond. De hoogste eer die echter te behalen is, is de titel van Nationale Voorleeskampioen. De winnaars uit de 11 provincies van ons land proberen deze titel te veroveren tijdens de landelijke finale op 23 mei 2012.
De Nationale Voorleeswedstrijd behoort tot een van de meest succesvolle leesbevorderingcampagnes in Nederland.
De beste reden om mee te doen aan de Nationale Voorleeswedstrijd is dat het project het lezen stimuleert en kinderen enthousiast maakt voor kinder- en jeugdboeken.
Het wedstrijdelement helpt daarbij een handje. Maar wie wordt nu de Voorleeskampioen 2012 van de Westelijke Mijnstreek? 21 Voorleeskampioenen van basisscholen strijden in 2 spannende kwartfinales en één halve finale om een plaats in de provinciale finale en uiteindelijke in de landelijke finale! Op woensdag 29 februari worden in Sittard en Urmond de kwartfinales gehouden van de Nationale Voorleeswedstrijd. Uit deze 2 kwartfinales worden 10 deelnemers geselecteerd voor de Halve Finale op woensdag 21 maart in Sittard.
De schoolvoorleeskampioenen van groep 7 en 8 van de deelnemende basisscholen zetten hun beste beentje voor om voor te lezen uit een door hun zelf gekozen boek. Maar er kan er maar één de winnaar zijn. De deelnemer die het beste voorleest mag op 23 april naar de Provinciale finale te Roermond.
De hoogste eer die echter te behalen is, is de titel van Nationale Voorleeskampioen.
De winnaars uit de 11 provincies van ons land proberen deze titel te veroveren tijdens de landelijke finale op 23 mei 2012.
De deelnemers aan de kwart- en halve finales mogen zich met recht al voorleeskampioenen noemen. Zij zijn de winnaars van de lokale ronde van de voorleeswedstrijd in eigen school. De finales beloven spannend te worden want voorlezen voor een grote groep mensen vergt stalen zenuwen. Bovendien zal de jury met open oor maar ook kritisch luisteren.
BiblioNova organiseert de wedstrijd voor de kandidaten uit Sittard, Beek, Echt, Spaubeek, Geleen, Grevenbicht, Urmond en Susteren. Zij krijgen uiteraard ook steun van hun supporters die op deze data ook van de partij zijn.
De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stichting Lezen in samenwerking met Stichting CPNB en de Vereniging van Openbare Bibliotheken.
De betrokken organisaties willen met deze wedstrijd een breed publiek laten zien dat voorlezen niet alleen belangrijk , maar ook erg leuk is. Of je nu één,tien of honderd jaar bent.
Routebeschrijving - Locatie: Leyenbroekerweg, Sittard Biblionova Sittard
- Prijs: 2
- Informatie: http://www.biblionova.nl