Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

25 dec , 18:30 Natuur
Hazelaar (3)
DM van Hellesem

De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today.

"Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

Pollenconcentraties

Het Leids Universitair Medisch Centrum in Leiden en het Elkerliek-ziekenhuis in Helmond meten de pollenconcentraties in de lucht. De vroege bloei van de hazelaar komt volgens Nature Today door de tot nu toe "zeer hoge temperaturen" in december. "De start van de hazelaarbloei is sinds 1977 zo'n veertig dagen vervroegd."

Voor 2004 werden in december nooit hazelaarpollen aangetroffen in de zogenoemde 'pollenval' op het dak van het LUMC. "Tot dit jaar werd de hoogste dagconcentratie van zes pollen geteld in 2022", aldus Nature Today. "Dit jaar liep de hazelaarpollenconcentratie op 18 december op tot twaalf pollen per kubieke meter lucht."

Bron: Nieuws.nl/ANP

♦♦♦

·         Blijf op de hoogte via FacebookX of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.

·         Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].

Adverteren op Sittard-Geleen.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Sittard-Geleen Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Paul Storms via de telefoon: 06-22543972 of via de mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].

2025 07 02 17h29 26