Arrestaties in Geleen Lindenheuvel

26 mrt 2014, 19:02 Nieuws
ywoxt3ya3p6s5ptr98loi29ul 3 l1 2

Vanwege een voorgenomen feestje met de Bandidos bij de nieuwe woning van Bandidos-president Harrie R. in Lindenheuvel heeft burgemeester Sjraar Cox een noodbevel afgekondigd.

Na sluiting van R's woning in Nieuwstadt afgelopen weekend door burgemeester Jos Hessels van Echt-Susteren werd woensdag door burgemeester Sjraar Cox besloten dat ook het nieuwe onderkomen van R. aan de Waterstraat 35 in Geleen per direct wordt gesloten.

Om het uitbreken van ongeregeldheden te voorkomen was er een flinke politiemacht op de been in Lindenheuvel. En er cirkelde constant een politiehelicopter boven de wijk die de bewegingen op de grond in de gaten hield.

Bij de woning aan de Waterstraat zijn vier personen na controle aangehouden wegens overtreding van de Wet Wapens en Munitie. Een van hen bleek daarnaast ook nog een openstaande boete te hebben die hij moest voldoen. Hierbij zijn drie auto's in beslag genomen voor nader onderzoek. De politie was woensdagmiddag aanwezig op de Waterstraat voor de uitvoering van de door de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) genomen bestuurlijke maatregelen.

R. is oud-voorzitter van de Nomads, een voormalig Hells Angels chapter in Oirsbeek dat in het verleden met een drievoudige moord te maken heeft gehad. Later stapte hij over naar een andere motorclub, waar hij onlangs uit werd gezet. Vervolgens richtte hij de eerste afdeling van de Bandidos in Nederland op, weer een andere motorclub, maar wel een die op voet van oorlog staat met de Hells Angels. Zijn huis in Nieuwstadt werd vervolgens tweemaal in een week doelwit van een aanslag. Die aanslagen hebben volgens R. niets te maken met de motorclubs. Tussen de twee aanslagen door strijkt tijdens de Sint Joepmarkt een groep van circa 100 Hells Angels neer in Sittard. Dat brengt een hoop onrust en ongerustheid met zich mee.

Burgemeester Sjraar Cox heeft aangegeven geen Outlaw Motor Gangs (OMG's) - waarmee clubs als Hells Angels, No Surrender, Outlaws, Satudarah en Bandidos worden aangemerkt - binnen de gemeentegrenzen te zullen tolereren. De inwoners van Sittard-Geleen zullen daar niet rouwig om zijn.

Zie ook

»

Maatregelen tegen OMG's in Sittard-Geleen

» Omleidingsroute vrachtverkeer Nieuwstadt

»

Limburgse steden samen tegen motorclubs

Woning Bandidosleider gesloten

»

Weer aanslag in Nieuwstadt

»

Hoe lang blijft het rustig?

»

Hells Angels bezoeken Sint Joepmarkt

»

Bandidos niet welkom in Sittard-Geleen

»

Oud-Hells Angel doelwit aanslag

»

Afdeling motorclub Bandidos in Sittard

»

Chapter Bandidos in Sittard

Schoten in Nieuwstadt?