Bijzondere expositie geopend bij bouwterrein Rembrandtstraat

08 jun 2021, 12:05Nieuws
zowonen rembrandtstraat 7
Sittard-Geleen.nieuws.nl
In opdracht van woningcorporatie ZOwonen worden langs de Rembrandtstraat in Sittard 38 sociale huurwoningen gebouwd.
Het betreft 12 patiowoningen en 26 eengezinswoningen waar senioren en gezinnen in de toekomst een mooi en duurzaam thuis zullen vinden.
De bouwplaats ligt middenin de woonwijk en is, voor de veiligheid van omwonenden, grotendeels omheind met bouwhekken. In plaats van de hekken te voorzien van standaard doeken heeft ZOwonen de basisschool in de wijk benaderd om de bouwhekdoeken te laten beschilderen door de kinderen uit de buurt. Zij zijn immers de toekomst van de wijk.
Daarnaast zijn buurtbewoners/baasjes en hun honden geportretteerd. Ook deze portretten worden geëxposeerd rondom de bouwplaats aan de Rembrandtstraat. Zo wordt deze nieuwe woonplek al tijdens de bouw een stukje van de buurtbewoners zelf.
De bijzondere expositie werd maandagmiddag door de scholieren, samen met ZOwonen, gemeente en de aannemer geopend.
Joeri Voorn, manager vastgoed en inkoop, legde namens ZOwonen nou eens niet de symbolische eerste steen, maar een eerste etagevloerdeel in het bouwproject, dat een van de laatste projecten in dit gebied is. Voorn stond kort stil bij het nieuwbouwproject en gaf aan dat ZOwonen de buurt zoveel mogelijk bij de werkzaamheden wil betrekken, want ZOwonen voelt zich sterk betrokken bij de buurt. Behalve de bouwhekdoeken met de hondenfoto's en de kleurrijke, door de kinderen gemaakte doeken, hangen er ook banners met een kritische noot: 'Nee! Je afval dump je hier niet!'. Dit omdat de buurt nogal last heeft van illegale afvaldumpingen. Mensen moeten elkaar willen aanspreken op hun gedrag, zodat iedereen in de buurt zich hier veilig kan voelen, is de gedachte achter die banners.

Selfie

Het idee voor de door de kinderen gemaakte banners is gebaseerd op muurschilderingen in Los Angeles. Die zijn soms gemaakt om te dienen als achtergrond voor een selfie, zegt onderwijsassistenten Vanessa Mezzola van Kindcentrum Sittard. En dat idee werd goed opgepikt, zoals de twee meiden op de foto laten zien bij een van de doeken.
zowonen rembrandtstraat 5
loading

Loading articles...

Loading