Na bijna drie jaren van gedwongen stilzitten - het laatste Gala Prinsenbal dateert van 8 februari 2020 - vindt er op 4 februari 2023 eindelijk weer een Gala Prinsenbal plaats in Sittard.
De Sittardse Auwt Prinse organiseren op die dag vanaf 20:33 uur weer hun bal ter ere van de regerend stadsprins en hun toekomstige nieuwe lid. Dat wordt Ruud Rousseau, die afgelopen zaterdag werd uitgeroepen tot 90e prins van stadscarnavalsvereniging De Marotte. De Auwt Prinse Zitterd is waarschijnlijk de enige vereniging in Sittard die geen invloed heeft op de keuze van haar leden. Wie tot dit illustere gezelschap mag toetreden wordt namelijk in het diepste geheim bepaald door Vorst Marot.
Het volgende Gala Prinsenbal is dus eindelijk rond, zo werd afgelopen week bekend. Het bal vindt ditmaal plaats in het stadion van Fortuna Sittard aan de Milaanstraat, daags na de competitiewedstrijd van Fortuna Sittard tegen Sparta Rotterdam. De Auwt Prinse organiseerden op deze locatie in het verleden menig geslaagd bal en keren daar dit jaar na een afwezigheid van elf jaar terug. Het motto van het Gala Prinsenbal is met 'Bal is róndj!' dan ook niet voor niks gekozen.
De kaartverkoop voor het bal is gestart kort voor het begin van de Alaaf-trap, het nieuwe evenement waarmee De Marotte het nieuwe carnavalsseizoen 'aftrappen' met een openluchtzitting op de Markt en de uitroeping én presentatie van de nieuwe stadsprins.
De Gala Prinsenbals van de afgelopen jaren waren steevast ruim van tevoren uitverkocht. De Auwt Prinse verwachten dat de animo voor het Gala Prinsenbal na drie jaren van droogte onverminderd hoog zal zijn. Wacht dan ook niet te lang met het bestellen van entreekaarten als je er zeker van wil zijn dat je op 4 februari niet thuis op de bank zit.