Groei van woningvoorraad in Sittard-Geleen en Echt-Susteren blijft beperkt

03 feb , 6:50 Nieuws
1000103261
Pexels

Sittard-Geleen / Echt-Susteren - De woningvoorraad in Nederland is in 2025 opnieuw gegroeid, maar de toename was beperkt en het was het derde achtereenvolgende jaar met minder woningen erbij dan het jaar ervoor.

Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn er in 2025 bijna tachtigduizend woningen toegevoegd, inclusief nieuwbouw en andere wijzigingen aan de woningvoorraad.

Vertraging in de groei

Per saldo nam het totale aantal woningen toe met ongeveer zeventigduizend, wat neerkomt op een landelijke groei van zo’n 0,9 procent van de totale woningvoorraad. 

De vertraging in de groei hangt samen met langere bouwtijden en een daling van het aantal nieuwbouwwoningen dat daadwerkelijk is opgeleverd, ondanks dat relatief veel bouwvergunningen zijn afgegeven. 

In sommige gemeenten bleef de groei van de woningvoorraad beperkt. Zo liet de gemeente Echt-Susteren een stijging zien van ongeveer 1,0 procent door woningbouwbijdragen in de afgelopen periode. Deze groei is daarmee in lijn met landelijke trends, maar lager dan in veel grotere gemeenten waar de woningbouw meer substantieel bijdroeg aan de totale voorraad. 

Bescheiden groei in Sittard-Geleen

Ook in Sittard-Geleen was de groei van het aantal woningen bescheiden. De woningvoorraad daar nam met ongeveer 0,3 procent toe, wat aangeeft dat de bouwactiviteit in deze gemeente in 2025 beperkt bleef in vergelijking met het landelijke gemiddelde. Dit betekent dat er wel nieuwe woningen zijn bijgekomen, maar in relatief kleine aantallen. 

De CBS-cijfers tonen aan dat de uitdagingen voor de woningmarkt groot blijven: de toename van de woningvoorraad blijft achter bij de groeiende vraag naar woningen, wat druk kan houden op de prijzen en het vinden van betaalbare woonruimte.

♦♦♦

·         Blijf op de hoogte via FacebookX of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.

·         Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].

Adverteren op Sittard-Geleen.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Sittard-Geleen Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Paul Storms via de telefoon: 06-22543972 of via de mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].

2025 07 02 17h29 26