Aftrap herinrichting Geleenbeek en Absbroekbos

14 mrt 2016, 10:08 Nieuws
glanis absbroek
Sittard-Geleen

Op vrijdag 11 maart werd op de Lintjensweg bij Munstergeleen het officiële startsein gegeven voor de laatste grote fase van de aanleg van het Absbroekbos.

Daarbij werd het monument Glanis onthuld en werd door de stichting Historische Landbouw met hun werkpaarden een bijzondere demonstratie boomslepen gegeven.

[caption id="attachment_75483" align="alignnone" width="620"]

absbroeksbos glanis geleenbeek
Sittard-Geleen
Demonstratie boomslepen.

In de laatste fase van het project worden de herinrichtingswerkzaamheden van de Geleenbeek en het Absbroekbos tussen de Beekstraat en Lintjensweg in Munstergeleen uitgevoerd. De Geleenbeek gaat tussen de Beekstraat in Geleen en de Pater Karelhoeve in Munstergeleen weer meanderen. Daarmee wordt het landschap fraaier en wordt wateroverlast aangepakt.

Het project Corio Glana wordt uitgevoerd door Waterschap Roer en Overmaas in samenwerking met Natuurmonumenten en gemeente Sittard-Geleen.

[caption id="attachment_75482" align="alignnone" width="620"]

absbroeksbos glanis geleenbeek
Sittard-Geleen
Geleenbeek: nu nog kaarsrecht, straks meanderend.