Höbs te waal ’s mit häör gedeild?

13 sep , 22:19 Nieuws
Poster bella 2025
Speelgroep Pancratius

Wat: “De erfenis van tante Bella” Wie: Speelgroep Pancratius Waar: ’t Trefpunt Munstergeleen Wanneer: vrijdag 12 sept 2025 (première) Regie: Kevin Noblesse.

“De erfenis van tante Bella” van Henk Roede onder regie van Kevin Noblesse werd opgevoerd in een goed bezet gemeenschapshuis in Munstergeleen. Het werd ‘n plezierige avond met veel gelach, wederom een echte klucht.

Het publiek, waaronder een aantal amateurtoneelspelers uit de regio, werd meteen verrast door het mooi uitgevoerde decor, prachtig en zeer functioneel: een enigszins gedateerde, roze schoonheidssalon.

Erfgenamen

Albert (Tim Brands) en zijn zus Rosa (Marle Vahsen) zijn na het overlijden van hun tante Bella erfgenamen van de salon. Rosa wil meteen aan de slag om de boel op te knappen zodat ze de salon vlug kunnen verkopen. Het probleem is dat er geen personeel in de salon is . Tante Bella deed alles in haar eentje. 

De eerste klant is een bekakte mevrouw van Dreuten die door Annemie van Sloun goed werd neergezet. Gelukkig meldt zich de stagiaire Suzan (Melanie Bloemers) die in theorie alles kent, maar geen praktijk-ervaring heeft. Daar komt vlug verandering in!

De tweede klant, Nelis (Dave Kolsteren) krijgt bijvoorbeeld een speciale behandeling op de zonnebank. Intussen komt de overdreven nichterige vriend Lenn (Tjeu Kovacs)  om mee te helpen om de zaak op te knappen. Rosa en haar broer wringen zich in allerlei bochten om de klanten te bedienen. Ze bedenken daarbij de meest fantastische verhalen en gebruiken zeer vreemde technieken om te waxen, ‘n hot stone behandeling of een modderbad.

Druk

Het wordt druk in de salon: neef William (Joey In ’t Panhuis) die consequent zijn Canadees accent volhield, een wielrenner (Patrique Mordant), de ietwat dellerige Dora (Yvette Horssels) en notaris Nikkelvest (Lynn Janssen) zorgen voor een grote chaos. Zonder anderen tekort te doen werden glansrollen gespeeld door Marle Vahsen en Tim Brands.

Iedereen speelde zeer geconcentreerd in een hoog tempo. De verstaanbaarheid was prima. Grime, geluid en licht waren ook zeer goed verzorgd. Wilt u weten hoe de misverstanden worden ‘opgelost’ , de voorstelling is nog te zien op 13, 19, 20 en 21 september 2025. 

Kaartjes: speelgroeppancratius.nl

Een 4 ½  sterrenrecensie door © John Hertogh                                                       

Poster bella 2025
Speelgroep Pancratius

♦♦♦

·         Blijf op de hoogte via FacebookX of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.

·         Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].

Adverteren op Sittard-Geleen.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Sittard-Geleen Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Paul Storms via de telefoon: 06-22543972 of via de mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].