
De totaal onverwachte aankondiging van het College van B&W rond de muziek- en danssubsidie aan Artamuse maakt heel wat reacties los.
Bij het muzikale protest op 1 november in Geleen waren 200 mensen aanwezig. Minstens hetzelfde aantal zienswijzen op het collegevoorstel is inmiddels verzameld en ingediend. In de media is veel aandacht voor de voorgenomen bezuinigingsplannen van de gemeente. En de Facebookpagina van het Centrum voor Muziek, Dans en Cultuureducatie heeft sinds vorige week een organisch bereik variërend van 4.500 - 10.000 mensen. "Maakt actie voeren het verschil?", zo vraagt men zich bij Artamuse af.
Op 13 en 14 november wordt het definitieve besluit genomen over de aangekondigde bezuinigingskaalslag bij Artamuse. Dan wordt duidelijk of de publieke steun aan Artamuse het verschil heeft gemaakt. De actievoerders zijn ervan overtuigd dat actie voeren vóór het behoud van de subsidies voor muziek, dans en cultuureducatie wel degelijk uitmaakt.
De steun voelt, volgens het Artamuse team, 'hartverwarmend'. De actie #IARTAMUSE - met name natuurlijk de gevolgen van de zeer drastische voornemens - leeft in de verschillende media.
Het eventuele verdwijnen van alle subsidie aan Artamuse is onderwerp van gesprek in tal van lokale en regionale kringen. Logisch, want het gaat niet puur om de 1400 particuliere leerlingen.
De organisatie blijft benadrukken hoe belangrijk haar muziekexpertise is voor het basisonderwijs in de regio, en daarmee ook voor het verdere muziekonderwijs binnen en buiten de gemeente én de provincie. "Artamuse kweekt in brede zin talent, legt daar het fundament voor. De ontwikkeling van de 'Doorlopende Leerlijn Muziek' op scholen ligt, net als de inhoud en organisatie van tal van 'losse muziekprojecten', in handen van zeer capabele en gespecialiseerde mensen. Muziekdocentschap, muziekbeleid en muziekmanagement en -organisatie is niet iets wat je er zomaar bij doet, zeker niet als drukke basisschool docent of zzp-ende duizendpoot. Muziekonderwijs is een specialisme, muziek maken topsport. Daar mag wel eens erkenning voor komen."
Artamuse is momenteel druk bezig met het informeren van de gemeenteraadsfracties om het brede(re) belang van Artamuse voor de samenleving duidelijk te maken. "Ook het verenigingsleven gaat van wéér een subsidieslag de gevolgen zeker merken," zo stellen de actievoerders.
Artamuse roept dan ook iedereen op om actie te blijven voeren. Kijk voor meer informatie op www.artamuse.nl .
Verder roepen de actievoerders iedereen op die zich achter het voortbestaan van Artamuse wil scharen om op 13 en/of 14 november vanaf 18:30 uur - liefst gekleed in of voorzien van rood/zwarte kleuren - aanwezig te zijn bij de gemeenteraadsvergaderingen in het gemeentehuis op de Markt in Geleen.