
Alsof er geen einde meer aan komt: tot en met volgende week woensdag blijft het kwik rond de 30 graden hangen.
Vandaag, vrijdag en zaterdag worden temperaturen van 32 tot 35 graden verwacht. Alleen zondag is het met 27 graden even wat koeler, daarna gaat het kwik weer drie dagen naar de 30. Inmiddels is er in het zuiden en oosten van Nederland sprake van de langste hittegolf die ooit in Nederland is gemeten. Het is er al 22 dagen achter elkaar warmer dan 25 graden Celsius en regelmatig ook rond of boven de 30 graden Celsius, aldus Weeronline donderdag.
Vandaag wordt het record uit 1994 geëvenaard. Toen was het in Arcen van 10 tot en met 31 juli heet. Nu is het einde van de reeks warme en tropische dagen nog niet in zicht, dus het staat volgens Weeronline vast dat er vanaf vrijdag een nieuw record staat.
De hittegolf begon op 12 juli in Limburg, Brabant, Gelderland en Twente. Een groot deel van dat gebied is ook het droogste van Nederland.
In het midden en westen van Nederland was de hittegolf zaterdag voorbij, omdat toen in De Bilt de 25 graden Celsius niet meer werd gehaald. Gezien de weersverwachting is daar mogelijk een tweede hittegolf op komst. Dat is alleen eerder in 1941 en 2006 gebeurd, zegt het weerbureau.






