Meer dan 1250 uur vertraging door spoorlopers

23 jun 2016, 11:15Nieuws
trein ns geleen ri sittard
Sittard-Geleen.nieuws.nl
Jaarlijks lopen Nederlandse treinreizigers in totaal zo'n 1250 uur vertraging op door spoorlopers, mensen die onbevoegd op en langs het spoor lopen.
Dagelijks lopen treinen daardoor 3,5 uur vertraging op. Spoorlopers veroorzaken daarmee ruim een kwart van alle vertragingen op het spoor.
ProRail laat weten het afgelopen jaar 2774 meldingen van spoorlopers te hebben ontvangen. Hierdoor liepen meer dan 15.000 treinen vertraging op en kwamen 1,6 miljoen reizigers te laat aan op de plaats van hun bestemming.
Spoorlopen is levensgevaarlijk. Om het fenomeen tegen te gaan worden op plekken waar regelmatig spoorlopers worden gesignaleerd - vaak in de buurt van plaatsen waar buitenrecreatie plaatsvindt - BOA's ingezet. Spoorlopers kunnen een boete van 130 euro tegemoet zien. Ook wordt steeds meer spoor met hekwerk beveiligd.
loading

Loading articles...

Loading