Mine-Art Holland geopend

15 mrt 2015, 17:36 Nieuws
expositie mine art holland raven kaufman hoedemakers koopmans
Sittard-Geleen.nieuws.nl

Zaterdagochtend werd in het pand Groenstraat 40 in Geleen de expositie Mine-Art Holland geopend. De expositie vindt plaats in het kader van M2015, het Jaar van de Mijnen.

De expositie loopt tot en met half september en toont niet alleen kunstwerken die op enigerlei wijze met mijnbouw of het mijnverleden te maken hebben, maar ook oude foto's en tekeningen van Staatsmijn Maurits, destijds de grootste en modernste kolenmijn van Europa, zijn er te zien.

Zowel ouderen als jongeren kunnen (hernieuwd) kennis maken met het zware werk van de koempels, dat deze regio tot bloei bracht en vele decennia zorgde voor grote welvaart. Ook de keerzijde van deze zwaar vervuilende industrie wordt belicht, zoals de milieuproblematiek en de grote schade voor de gezondheid.

De expositie wordt gehouden in twee leegstaande winkelpanden. Behalve het pand aan de Groenstraat is een deel van de expositie ondergebracht in het pand aan de Markt waarin citymarketing huist. De Stichting Expo Stad Geleen wil middels wisselende exposities over een aantal verschillende thema's leegstaande winkelpanden invullen. De expositie wisselt regelmatig van getoonde werken.

Na het welkomstwoord door initiatiefnemer Ton Raven sprak provinciaal gedeputeerde Ger Koopmans zijn grote waardering uit voor het initiatief om meer publiek naar het centrum van Geleen te trekken. Hij zei ook Geleen van alle Nederlandse gemeenten het meest te kampen heeft met de problematiek van de winkelleegstand. "We moeten eerlijk zijn: er is gewoonweg teveel winkeloppervlak. Dat betekent dat er gesaneerd moet worden." Tegelijkertijd gaf hij aan de Limburg uit de economische crisis aan het komen is en dat er een hoop positieve ontwikkelingen in het verschiet liggen.

De aangekondigde overhandiging van het eerste flesje van het speciaalbier Zwart Goud aan de deputé kon helaas niet doorgaan. Koopmans maakte daar geen probleem van. "Ik kom er graag een keer voor terug, en dan drinken we dat bier hier gewoon met z'n allen."

[caption id="attachment_52812" align="alignnone" width="620"]

expositie mine art groenstraat oud koempels
Sittard-Geleen.nieuws.nl
Leden van Mijnwerkersvereniging Oud Koempels Limburg waren uiteraard ook van de partij.