Politieagenten, ambulancemedewerkers, brandweerpersoneel, BOA's, leraren, zorgpersoneel en anderen zijn het zat dat zijn in hun werk steeds vaker worden belemmerd door tegen hen gericht geweld.
Zij constateren dat er een toename van geweld in de maatschappij is. Elke dag raakt minimaal één politieagent gewond tijdens zijn/haar werk. BOA's vragen om bewapening tegen het toenemende geweld. In sommige regio's dragen ambulancemedewerkers inmiddels kogel- en steekwerende vesten. Ook leraren, zorgmedewerkers, toezichthouders klagen over het geweld wat tegen hen gebruikt wordt.
De huidige wetgeving is blijkbaar niet voldoende om het geweld in te dammen en daarom roepen zij op om een
petitie te ondertekenen waarin zij vragen om het instellen van een minimumstraf bij geweldszaken. Daarmee vragen zij de wetgevende macht om aanpassing van het wetboek van strafrecht.
De agressor die geweld pleegt tegen iemand die zijn beroep uitoefent, zou (bijvoorbeeld) minimaal vier weken ingesloten moeten worden. De geweldpleger moet last hebben van zijn handelen. Nu heeft vooral het slachtoffer er last van.