Dit jaar heeft de Sint heel wat minder gepind

06 dec 2016, 14:07 Nieuws
wxs2n1zzraa746o6fnm8joj8o contactloosbetalenpinnenpincodebankbetaalpasinghqfotoin
ING Nederland

Dit jaar heeft de Sint op de laatste dagen voor pakjesavond heel wat minder vaak met zijn pinpas betaald dan afgelopen jaar.

Het aantal sinterklaasaankopen dat op 4 en 5 december met een betaalpas werd betaald lag veel lager dan in 2015 omdat deze dagen dit keer op zondag en maandag vielen, zo meldt Betaalvereniging Nederland.

Op zondag 4 december telde de organisatie dit jaar zo’n 5,6 miljoen pintransacties. Dat is ruim 56 procent minder dan vorig jaar toen 4 december op vrijdag viel. Op de dag van pakjesavond is maandag tot 17:00 uur dik 6,8 miljoen keer met de pinpas betaald. Dat komt neer op een daling van bijna 41 procent.

Vorige week werd er op diverse dagen nog wel meer gepind dan vorig jaar. Maar de toenames vallen in het niet bij de enorme plussen in de transactieaantallen van webwinkels. Internetbetalingsysteem iDeal telde de afgelopen weken gemiddeld 25 procent meer transacties.