De supermarktbranche roept op tijdens de lockdown niet te gaan hamsteren. āDoe boodschappen zoals je altijd doet in deze periode en koop alleen wat je nodig hebtā, schrijft branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) in reactie op de aangekondigde lockdown.
In de supermarkten, die als essentiƫle winkels open blijven, gelden ook de komende tijd de inmiddels gebruikelijke regels. Zo moeten klanten alleen komen, een mondkapje dragen en 1,5 meter afstand houden tot elkaar en het winkelpersoneel. Ook roepen de supermarkten klanten nog steeds op om waar mogelijk met pin te betalen.
Het CBL verwacht meer drukte dan normaal om deze tijd. December is volgens de branchevereniging āaltijd een drukkere periode dan normaalā. Dit jaar zullen echter āmeer mensen de feestdagen thuis vierenā.