
De voor vrijdag 23 september geplande eerste editie van TEDx in de gemeente Sittard-Geleen gaat niet door. Het evenement wordt waarschijnlijk verplaatst naar januari 2017.
De reden daarvoor is dat op 17 oktober ook al een TEDx-bijeenkomst in Maastricht op het programma stond. Beide evenementen zitten te dicht opeen, zowel qua locatie als qua tijd. Dat meldt 1Limburg.nl. Jan Scheele, organisator van het evenement in Sittard-Geleen, laat weten er naar te streven TEDx nu in januari 2017 te laten plaatsvinden. Het programma zal volgens hem grotendeels gelijk zijn aan het eerder aangekondigde.
» eerdere aankondiging TEDxSittardGeleen
TEDx is een conferentie waar getalenteerde sprekers nieuwe inzichten verschaffen op het gebied vanTechnologie,Entertainment/Educatie enDesign. De 'x' in TEDx staat voor 'onafhankelijk georganiseerd TED event'. Tijdens TEDx mogen sprekers in maximaal 18 minuten de 'talk of their lives' geven. "Een TEDx event hoort thuis in een gemeente als Sittard-Geleen, die barst van de innovatieve en inspirerende activiteiten met een bruisend klimaat", zegt Jan Scheele.