Tweede Barockfestival zit er op

26 jun 2017, 12:04Nieuws
img 2245
SGNieuws
De afgelopen week konden muziekliefhebbers hun hart ophalen tijdens de tweede editie van het Barockfestival. Van woensdag tot en met zondag werd op tal van plekken in het centrum van Sittard op zeer hoog niveau gemusiceerd.
Het festival werd georganiseerd door Sittard Barok ensemble Ad Mosam en cultuurbedrijf De Domijnen.

Barockfestival Sittard: waar barok, jazz, pop en folk versmelten

Het centrum van Sittard vormt met de barokke Sint Michielskerk op de Markt en de diverse historische gebouwen en fraaie stadstuinen een uitstekend decor voor een gevarieerd Barockfestival.
Tijdens het festival stond uiteraard 'de barok' in al zijn facetten en kleuren in de schijnwerpers. Maar niet alleen 'klassieke' barokmuziek stond centraal, want er waren ook onverwachte combinaties met popmuziek, wandelingen, workshops en film. Daarnaast was er in de aanloop naar het festival een educatief programma met workshops op basisscholen en tijdens het festival was er een masterclass Barokinterpretatie en een workshop voor amateur(koor)zangers. Daarmee was dit tweede Barockfestival bijzonder compleet en aantrekkelijk voor een breed publiek.
Tijdens het Barockfestival gaven (inter)nationaal bekende musici prachtige concerten, zoals Calefax, Huub Claessens en Thiemo Kirberg en Holland Baroque met Eric Vloeimans. Het Barockfestival werd zondagmiddag mooi afgesloten door Sittards eigen Barok Ensemble Ad Mosam onder leiding van Huub Ehlen.
loading

Loading articles...

Loading