
U heeft nog een dag de kans mee te dingen naar een VIP-kaart voor de Eneco Tour voor twee personen. Loop daarvoor vrijdag 7 augustus nog even binnen bij een van de winkeliers in het centrum van Sittard.
Daar kunt u gratis een deelnameformulier invullen en antwoord geven op de vraag welke wielrenner als enige Nederlander ooit de Eneco Tour heeft gewonnen. Op zaterdag 8 augustus wordt de winnaar van de 2 VIP-kaarten bekend gemaakt door niemand minder dan oud-wielrenner en SittardenaarJan Krekels, die nog altijd bekend is als de winnaar van de 19e etappe van de Tour de France van 1971.
De bekendmaking vindt plaats om 15:00 uur bij café De Zaak Onder de Linden aan de Stationsstraat in Sittard. Wie weet bent u de gelukkige die op vrijdag 14 augustus van 12:00 tot 17:00 uur als VIP wordt onthaald, wanneer Sittard opnieuw etappeplaats is in de Eneco Tour.
De vijfde etappe - 179,6 kilometer van Riemst (B) naar Sittard - finisht 's middags op de Engelenkampstraat in Sittard nadat er na een eerste doorkomst nog twee rondes van 22,4 kilometer in de directe omgeving van Sittard worden gereden.
De Eneco Tour trekt elk jaar duizenden wielerliefhebbers naar het centrum van Sittard. In afwachting van de twee doorkomsten van de renners en de finish is men van harte welkom in het gezellige Sittardse stadscentrum, waar de winkels van 10:00 tot 18:00 uur open zijn en waar die dag allerlei activiteiten plaatsvinden. Het is er al feest, ver vóór de finish!
Zo kunnen kinderen van 7 tot en met 12 jaar weer terecht in deEneco Kids Arenaop het Tempelplein, waarvandaan om 14:00 uur deEneco KidsRidevertrekt. Samen met oud-Olympisch en oud-wereldkampioene Leontien Zijlaard-Van Moorsel rijden ze als echte wielrenners het laatste stuk van het parcours van de etappe. De deelnemertjes krijgen een voucher van Giant Store Sittard-Geleen. Aanmelden kan via www.enecotour.nl .
Voor de echte sportievelingen is er ook een uitdaging met derace tegen de klok: één minuut alles uit de kast op een echte racefiets op een rollenbank. De allersnelsten winnen schitterende prijzen. U kunt van 11:00 tot 17:00 uur op de Markt op de pedalen.
Wie door het centrum loopt moet wel even opletten, want er zijn de hele middag bijzonderefietsdemonstratiesen allerlei wieleractiviteiten te zien.
En dan is er voor de kleine tourfans (al vanaf zaterdag 8 augustus) ook nog een echte wedstrijd georganiseerd: wie allebekende wielrenners in de etalagesin de binnenstad vindt maakt kans op een cadeaubon van kinderkledingwinkel Stoer en Zo.
Kortom: er is op vrijdag 14 augustus meer dan genoeg te beleven in het centrum van Sittard. En de Odaparking is de hele dag goed bereikbaar.
Het programma van 14 augustus wordt mogelijk gemaakt door Centrummanagement Sittard, Stichting Wielerpromotie Sittard-Geleen, Lederhosenland Sittard, Oktoberfeest, Stoer en Zo Kinderkleding, Giant Store Sittard-Geleen en de Gemeente Sittard-Geleen.