
In het weekend van 14 tot en met 16 augustus staat Sittard-Geleen weer in het teken van het wielrennen met de finish van de vijfde etappe van de Eneco Tour, de Eneco KidsRide en de jaarlijkse toertocht De Rit naar de Gladiolen.
De organisatie van dit wielerweekend is in handen van Stichting Wielerpromotion Sittard-Geleen en de gemeente.
Parcours Eneco Tour
Na beklimming van de Oude Windraak komen de renners op de lokale ronde in Sittard. Deze lokale ronde heeft de volgende route: Oude Heerlenerweg-Leyenbroekerweg-Engelenkampstraat-Rijksweg Zuid en Rijksweg Noord-Odasingel-Pres. Kennedysingel-Kollenberg-Kapellerweg-Heerlenerweg-Middenweg en dan via Watersley en Schinnen weer naar de beklimming van de Windraak. Vervolgens wordt er een tweede ronde over hetzelfde parcours gereden. De eerste finishpassage wordt omstreeks 15:10 uur verwacht en de finish rond 16:20 uur op de Engelenkampstraat ter hoogte van het Tempelplein.
Verkeersbeperkingen
Het deel van het parcours van de Engelenkampstraat (finishlocatie) vanaf de Leyenbroekerweg tot de Rijksweg Noord is op 14 augustus van 07:00 tot 20:00 uur afgesloten. De flatgebouwen aan de Rosmolenstraat/Engelenkampstraat zijn dan niet bereikbaar voor gemotoriseerd verkeer. Bewoners en bedrijven langs het parcours zijn hierover per brief geïnformeerd. Het overige deel van het parcours is van 13:00 tot 17:00 uur afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Verkeer wordt via borden of verkeersregelaars omgeleid.
Rit naar de Gladiolen en Eneco KidsRide
De toertocht voor recreatieve fietsers - de Rit naar de Gladiolen - start zondag 16 augustus
vanaf Fitland Sportcentrum, Milaanstraat 115. Zoals gebruikelijk kunnen deelnemers kiezen uit twee afstanden: 130 kilomter (33x klimmen, 1450 hoogtemeters) en 100 kilometer (25x klimmen, 1080 hoogtemeters). Starten kan tussen 07:30 en 09:00 uur, finishen tot 16:00 uur.
De Eneco KidsRide op vrijdag 14 augustus biedt kinderen tussen 7 en 12 jaar de kans om tijdens de Eneco Tour samen met Michael Boogerd en Leontien Zijlaard-van Moorsel te ervaren hoe het is om de laatste kilometers van het officiële wedstrijdparcours te fietsen. Bovendien krijgen ze toegang tot de Eneco KidsArea op het Tempelplein (12:30 - 15:00 uur), waar zij een perfect zicht hebben op de finish van de profrenners van de Eneco Tour. Hier staan ook verschillende fietsgerelateerde speeltoestellen opgesteld en worden zij getrakteerd op een drankje en een hapje, alsmede een surprise van Giantstore Sittard. De KidsRide start om 13:30 uur en finisht om 14:00 uur.