Waterschap Limburg trekt de waterschapslasten in Limburg gelijk

14 dec 2016, 13:54 Nieuws
hard stromende beek in stadspark na hoosbuien
Sittard-Geleen.nieuws.nl

Zuid-Limburgse eigenaren van een woning met een WOZ-waarde van 250.000 euro zijn voor hun gezin komend jaar gemiddeld 16 euro meer kwijt aan het Waterschap dan afgelopen jaar. Mensen die gehuurd wonen betalen 11 euro meer.

Eénpersoonshuishoudens betalen 15 euro, respectievelijk 10 euro per jaar meer aan het waterschap. Reden voor deze tariefverhoging is de fusie van Waterschap Roer en Overmaas met Waterschap Peel tot Waterschap Limburg, die op 1 januari is afgerond. Middels de verhoging voor de inwoners van de regio die onder Waterschap Roer en Overmaas vallen worden de waterschapstarieven in de provincie gelijkgetrokken. Inwoners van het gebied waar Waterschap Peel en Maasvallei actief is gaan minder betalen.

Daarmee komen de waterschapslasten in de hele provincie op hetzelfde niveau te liggen: gemiddeld 249 euro per meergezinshuishouden en 155 euro per ééngezinshuishouden voor bezitters van een woning met een WOZ-waarde van 250.000 euro, respectievelijk 190 en 96 euro voor huurders. Bij deze berekening is het nieuwe Waterschap Limburg uitgegaan van een stijging van de WOZ-waarde met 1 procent.

Wat iemand exact aan belasting moet betalen hangt af van de persoonlijke omstandigheden: aantal personen in het huishouden, woning in eigendom of gehuurd, de waarde van de woning en het eigendom van landbouw en/of natuurgrond.

De belastingtarieven van het waterschap behoren nog steeds tot de lagere in Nederland, zo zegt Waterschap Limburg.

Lid van het aanstaande dagelijks bestuur en verantwoordelijk voor financiën Remy Sleijpen: "Kostenbeheersing, samenwerking met gemeenten en andere partijen en voor een deel ook de inzet van financiële reserves leiden tot de voorliggende belastingtarieven. In totaal geeft Waterschap Limburg in 2017 € 135 miljoen uit aan de zorg voor droge voeten, veilige dijken, voldoende en schoon water." Zoals het bestuursprogramma, dat afgelopen vrijdag bekend werd, al aangaf, zet het nieuwe waterschap in op een goed en economisch verantwoord waterbeheer. Dit houdt in een goed peilbeheer voor de land- en tuinbouw, bedrijven en de natuur. Daarnaast wordt ingezet op maximale veiligheid voor de gebouwde gebieden. Het vertrekpunt is een veiligheidsnorm van 1/100. De uitvoeringsprogramma’s gericht op het tegengaan van wateroverlast door klimaatverandering krijgen deze bestuursperiode prioriteit.