
Limburg - Vanaf 1 januari 2026 betaalt ieder huishouden in Limburg meer voor drinkwater. Watermaatschappij Limburg (WML) verhoogt het tarief naar 1,20 euro per duizend liter.
Voor een gemiddeld huishouden, dat jaarlijks ongeveer 100 kubieke meter water verbruikt, betekent dit een stijging van afgerond 1,07 euro per maand, inclusief vastrecht en toeslagen.
De prijsaanpassing komt voort uit twee ontwikkelingen die steeds sterker drukken op de drinkwatervoorziening. Om de kwaliteit en beschikbaarheid van water ook in de toekomst te garanderen, investeert WML fors meer in leidingen, zuiveringsinstallaties en andere onderdelen van het netwerk.
Door extreme weersomstandigheden, langere droogteperiodes en een groeiende watervraag moet het systeem robuuster worden dan het nu is. Tegelijkertijd spelen de algemene kostenstijgingen in de economie mee: materialen, energie en diensten zijn de afgelopen jaren aanzienlijk duurder geworden.
Naast de tariefsverhoging verandert ook de Belasting op Leidingwater (BoL), een milieubelasting die WML namens de overheid int en volledig afdraagt aan de Belastingdienst. Waar nu nog geen belasting wordt geheven over verbruik boven de 300 kubieke meter per jaar, verschuift die grens in 2026 naar een plafond van 50.
· Blijf op de hoogte via Facebook, X of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.
· Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Sittard-Geleen.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Sittard-Geleen Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Paul Storms via de telefoon: 06-22543972 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
