De eerste vrije training voor de Grand Prix van Emilia-Romagna werd vandaag op het circuit van Imola verreden onder natte omstandigheden.
Ferrari was daarin, gelet op de tijdsverschillen, een klasse op zich. De snelste ronde werd gereden door Charles Leclerc in. 1:29.402, zijn teammaat Carlos Sainz noteerde de tweede tijd en was 0,877 seconde langzamer. De derde tijd was voor Max Verstappen, die met zijn Red Bull 1,465 seconde tekort kwam op Leclerc. Verstappen's teamgenoot Sergio Perez noteerde de zesde tijd en was daarmee 3,610 seconde langzamer dan Leclerc. De tijden werden gereden op intermediate banden.
De race op Imola is de eerste van de drie GP’s van dit seizoen waarin de startvolgorde voor de race op zondag middels een sprintrace wordt bepaald. De kwalificatie voor die sprintrace vindt vanmiddag plaats om 17:00 uur.