Ferrari wint, Max Verstappen start en finisht als vijfde

26 mrt 2017, 9:17 Sport
max verstappen in rb13 barcelona testing artes max cc by sa 20 via wikimedia commons
Artes Max [CC BY-SA 2.0] via Wikimedia Commons

Max Verstappen is zondag tijdens de eerste Grand Prix Formule 1 van het seizoen in het Australische Melbourne als vijfde gefinisht.

Tijdens de kwalificatie haalde hij de vijfde startplek. Die hield hij vast gedurende de race en is goed voor de eerste 10 wk-punten. Zijn ploeggenoot Daniel Ricciardo viel halverwege zijn thuisrace stil en stapte teleurgesteld uit. Vorig jaar startte Verstappen met zijn Toro Rosso als zesde en finishte hij als tiende.

Meer dan die vijfde plek zat er voor Max deze eerste race van 2017 in de RB13 niet in. Sebastian Vettel was tot groot geluk van de vele Ferrari-fans ditmaal oppermachtig, Lewis Hamilton en Valtteri Bottas konden vanaf de 28e ronde, nadat Vettel Hamilton wist te passeren, alleen maar volgen. De beide Mercedessen hielden hun positie vast, de tweede Ferrari, met Kimi Räikkönen aan het stuur finishte op ruime achterstand als vierde. De daar weer achter rijdende Max Verstappen kwam weliswaar nog in de buurt van de Ferrari, maar vanwege remproblemen moest de Limburger enkele ronden voor het eind zijn pogingen dichterbij de Fin te komen staken en reed hij de race rustig uit.

Red Bull heeft nog heel wat goed te maken ten opzichte van de top 3. Tussen Vettel en Verstappen gaapt een gat van bijna 29 seconden. Tussen de top vijf en de rest van het veld is de kloof nog veel groter. Nummer 6, Felipe Massa, was 54.559 seconden langzamer dan Verstappen.

 Rijder Team Tijd 
1. S. Vettel Ferrari 1:24:11.670
2. L. Hamilton Mercedes +9.975
3. V. Bottas Mercedes +11.250
4. K. Raikkonen Ferrari +33.393
5. M. Verstappen Red Bull +28.827
6. F. Massa Williams +1:23.386
7. S. Perez Force India +1 ronde
8. C. Sainz Jr. Toro Rosso +1 ronde
9. D. Kvyat Toro Rosso +1 ronde
10. E. Ocon Force India +1 ronde
11. N. Hulkenberg Renault +1 ronde
12. A. Giovinazzi Sauber +2 ronden