Nabeschouwing FC Den Bosch - Fortuna Sittard

11 aug 2013, 20:00 Sport
jack peeters ateron

Vrijdagavond 9 augustus gaf arbiter Manschot om 20.00 uur het startsein voor de wedstrijd FC Den Bosch - Fortuna Sittard. Het was een bijzonder duel, aangezien het de eerste competitiewedstrijd was op het nieuwe kunstgras van FC Den Bosch.

Wil Boessen moest het in Den Bosch nog altijd doen zonder de geblesseerden Turan, Vets en De Boer. Aan de ziekenboeg werden ook nog Jeffrey Vlug en Zlatko Zejnilovic toegevoegd. Hierdoor trad Fortuna Sittard aan met een gewijzigde opstelling, Briels en Khalouta begonnen in de basis.

FC Den Bosch was in de beginfase de ploeg die het spel maakte, maar creeërde desondanks geen grote kansen. En als het gevaarlijk werd voor het doel van Fortuna Sittard liet Kaya weer zien wat voor een fantastische doelman hij is.

Fortuna Sittard kreeg ook wat kleine kansen, maar onder andere een vrije trap op 18 meter van het doel leverde niet het gewenste resultaat op. Het veldspel van Fortuna Sittard werd het laatste kwartier een stuk beter, beide ploegen gingen rusten zonder te hebben gescoord, 0-0.

In de 2e helft was het veldspel een stuk beter verzorgd dan in de 1e helft. Fortuna Sittard moest duidelijk wennen aan het kunstgras. Wil Boessen: "Het kunstgras, wat helemaal geen excuus is, speelde ons de eerste helft parten. Je hebt zoveel verschillende kunstgrasvelden, en dit type zijn we niet gewend."

In de tweede helft waren er wat kansen voor beide ploegen. Vermeldenswaard is de invalbeurt waarmee Dion Watson debuteerde. Hij verving Abdelaziz Khalouta. Timothy Dreesen verliet het veld met een hamstringblessure. "Afwachten wat de doktor zegt, ik hoop op een verkramping en geen scheurtje." Aldus hoofdtrainer Boessen.

De grootste kans voor FC Den Bosch ontstond vlak na rust, het was Zeldenrust die langs schoot na een steekpass van Van Den Broek. Diezelfde van den Broek zag enkele minuten later, zijn van richting veranderde schot nipt voorlangs gaan. Ook Fortuna Sittard kreeg wat kansjes, zo kopte Voorn voorlangs. Het had niet veel gescheeld of Fortuna Sittard had nog 3 punten meegenomen naar Sittard, Patrick N´Koyi kreeg vlak voor tijd nog een grote kans, keeper Van Beers redde echter uitstekend. Hierdoor eindigde de eerste uitwedstrijd van het seizoen in 0-0.

Wil Boessen is zeker niet ontevreden over het resultaat. "Qua resultaat ben ik tevreden. De eerste helft hebben we te weinig gevoetbald, de tweede helft hebben we dat weer gecompenseerd. Er is heel weinig gebeurd voor beide doelen. Uiteindelijk kun je blij zijn met een gelijkspel en dat je achterin de nul hebt gehouden. Den Bosch is een prima ploeg dus ik ben tevreden met het gelijkspel."

Opstelling Fortuna Sittard: Kaya, Hendrickx, Dreesen (64' Gulpen), Janssen, Kis, Zennaro, Voorn, Briels (57' Amoah), Khalouta (82' Watson), N'Koyi, Nepomuceno.

Bron: Fortuna Sittard