Peter Sagan wint zijn derde etappe deze Tour

18 jul 2016, 18:37Sport
wielrennerspeloton ron philips
© Ron Philips - Sporteve-foto.nl
De zestiende etappe van de Tour de France, de 209 kilometer lange rit van Moirans-en-Montagne naar de Zwitserse hoofdstad Bern werd gewonnen door Peter Sagan.
Om de winnaar van deze etappe vast te kunnen stellen moest eerst de finishfoto worden bestudeerd. Daaruit bleek dat de populaire Slowaak zijn wiel net voor de Noren Alexander Kristoff en Sondre Horst Enger over de finish drukte. Daarmee boekte de wereldkampioen zijn derde etappezege in deze ronde van Frankrijk.

Top algemeen klassement onveranderd

De Brit Chris Froome bleef de leider in het algemeen klassement, voor Bauke Mollema. Dinsdag is de tweede rustdag van deze Tour, daarna volgen vier bergritten, waaronder een klimtijdrit. Zondag is de slotetappe naar Parijs.
Vroeg in de koers waren de Duitser Tony Martin en de Fransman Julian Alaphilippe ervandoor gegaan. Hun maximale voorsprong was ongeveer vijf minuten, maar met name de ploegen van Sagan (Tinkoff) en Fabian Cancellara (Trek) hielden de marge onder controle. De nabij Bern geboren en getogen Zwitser aasde uiteraard op de dagzege voor zijn vele fans.
De sprintersploegen gingen meehelpen waarna het ruim 20 kilometer voor de finish gebeurd was voor het tweetal. In volle finale raakte eerst de Portugees Rui Costa even voorop. Op het korte kasseienklimmetje probeerde de Belg Sep Vanmarcke van LottoNL-Jumbo de sprinters nog te verrassen met een uitval, maar de rit eindigde uiteindelijk in een spectaculaire massasprint waarin ook Cancellara zich nog meldde. Met het blote oog was niet waarneembaar wie als eerste de streep passeerde. Kristoff maakte het zege-gebaar, maar dat bleek voorbarig.
loading

Loading articles...

Loading