
Wereldkampioen op de weg Peter Sagan was vandaag de rapste in de sprint aan het slot van de vijfde etappe in de Ronde van Zwitserland.
Gezien het parcours lag een massasprint in de lijn van de verwachtingen. Iets voorbij de helft van de etappe moest het peloton over de Simpsonpas (1989m) en op 55 kilometer voor de finish was er nog een beklimming van de Druogno (820m).
Beste Nederlander in het algemeen klassement is nog altijd Steven Kruijswijk, die met een achterstand van 16 seconden op Damiano Caruso tweede staat in het algemeen klassement. Girowinnaar Tom Dumoulin staat op plek 26. Zijn achterstand op de nummer een bedraag zeseneenhalve minuut.
De 166,7 kilometer lange zesde etappe telt twee monsterbeklimmingen. De renners vertrekken uit Locarno en na de San Bernardinopas en de Albulapas ligt de aankomst bergaf in La Punt.