
Sittard – Na dertig jaar waarin de Flanelle Lepkes het gezicht van de zitting vormden, start begin 2026 een nieuw hoofdstuk.
De Vrouwluuj zónger Naam nemen voortaan de organisatie van de Zittesje Vrouwluujzitting op zich. Deze nieuwe groep vrouwen kiest er bewust voor om de aandacht volledig op de zitting te richten, met een frisse aanpak die past bij deze tijd.
Hoewel de zitting onder de vlag van De Marotte valt, dragen de Vrouwluuj zónger Naam de inhoudelijke invulling en organisatie zelfstandig en met een duidelijke visie.
De vernieuwde zitting brengt het beste van twee werelden samen: vertrouwde elementen van vroeger en nieuwe ideeën voor de toekomst. Het concept “Awd en opnuuj” staat voor het eren van tradities, maar wel met een moderne twist.
“Zie het als een soort ‘nieuwjaarsfeest’, maar dan in het teken van carnaval.” aldus de organisatie.
De Vrouwluujzitting richt zich op een nieuwe generatie vrouwen, zonder de geliefde tradities los te laten. Zo blijft ook de traditie van artiesten van eigen bodem behouden. Lokale artiesten en regionale talenten blijven een belangrijk onderdeel van het programma.
De vernieuwde aanpak is ook binnen de organisatie zichtbaar. Eén van de dames van de nieuwe organisatie is Luna Limpens, dochter van Marga Limpens, die jarenlang onderdeel was van de Flanelle Lepkes. Marga kijkt met trots toe hoe alles verder gaat: “Ik vind het ontzettend leuk om te zien dat we de zitting letterlijk hebben overgedragen aan de nieuwe generatie.”
Luna ziet juist de ruimte om iets nieuws neer te zetten: “Natuurlijk kan ik af en toe nog eens wat vragen aan mijn moeder of aan de andere Lepkes, maar we doen dat eigenlijk bewust zo min mogelijk. Het mag écht op onze eigen manier.”
Ook De Marotte reageren enthousiast op de energie van de nieuwe groep.“Wij zijn blij dat deze maedjes zich bij elkaar hebben gepakt om de Vrouwluujzitting voort te zetten.” zegt Leon Kaminski (op de foto). “De Marotte kunnen wel wat vrouwelijke energie gebruiken”, vult vorst Joep Wijnands aan.
De voorverkoop vindt plaats op 14 december om 15.00 uur bij De Kup. In lijn met het concept Awd en opnuuj blijft de offline voorverkoop bestaan – een knipoog naar het verleden. Nieuw is echter het tijdstip: niet meer om 07.00 uur ’s ochtends, maar om 15.00 uur. Zo sluit de organisatie aan bij de wensen van de nieuwe generatie, die graag wat langer uitslaapt maar de traditie wel in ere wil houden.
De Zittesje Vrouwluujzitting vindt plaats op zondag 18 januari om 11uur uur in Poppodium Volt in Sittard.
· Blijf op de hoogte via Facebook, X of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.
· Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Sittard-Geleen.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Sittard-Geleen Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Paul Storms via de telefoon: 06-22543972 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
