The Sessions - Filmhuis Het Domein

30 apr 2013, 22:32Evenementen
dyrppbdr0tqqof0s9ou11cpke 229517
Ga je liggend door het leven? Liefde is aandacht, ook bij lichamelijke liefde - Mark O'Brien brengt tweederde van zijn dagen door in een ijzeren long. Hij heeft volledige verzorging nodig.
Ga je liggend door het leven? Liefde is aandacht, ook bij lichamelijke liefde - Mark O'Brien brengt tweederde van zijn dagen door in een ijzeren long. Hij heeft volledige verzorging nodig.
Toch studeert hij, gaat naar college en schrijft, met een aangepaste typemachine weliswaar en veel geduld. Maar hij wil meer, want zijn verliefdheden lopen telkens op niks uit. Is hij mans genoeg om een vrouw te boeien, dus te bevredigen? Met die vraag wil hij zich tot een sekstherapeute wenden, maar hoe vindt zijn biechtvader dat? Eerlijke, fijnzinnige film met mooi evenwicht in humorvolle momenten. Prijzenregen.
Uitgebreide beschrijving
De film gaat over de zoektocht van een 38-jarige, bijna volledig verlamde man naar meer bevrediging in zijn leven. Hij brengt tweederde van zijn dag door in een ijzeren long, die voor hem ademhaalt. Daarnaast kan hij op een soort brancardachtige toestand - liggend dus - rondrijden. Hij huurt een verzorgster in voor zijn persoonlijke hygiëne en zo. Hij kan typen, want hij kan zijn hoofd bewegen. Hij schrijft en studeert. Dit schetst de man en zijn leven aardig.
Maar hij wil meer. Hij wordt telkens verliefd op zijn persoonlijke verzorgster, meestal een werkstudente en bekent haar dan zijn liefde. Waar een gigantische schrikreactie op volgt en dan mag hij op zoek naar een nieuwe verzorgster. Hij wil zekerheid dat hij meer te bieden heeft. Het verschijnsel 'sekstherapeute' komt op zijn weg en hij besluit zijn priester en biechtvader om diens mening te vragen. De film, gebaseerd op een autobiografie, speelt gelukkig in de beginjaren zeventig van de vorige eeuw, toen ... ga maar kijken!
De film slaagt erin om eindelijk eens te laten zien dat communicatie en pijnlijke verlegenheid erbij horen om tot de nodige - ook seksuele - openheid te komen. In interviews met de acteurs wordt de film daarom aanbevolen om pubers mee naar toe te nemen. Hoewel Amerika preutser is dan Nederland: de film heeft dan wel een opname van helemaal naakt, hoewel dit is strikt alleen van de vrouwelijke helft en er is zelfs geen erectie onder het laken in zicht. Daarentegen is het weer wel zo dat de seks ook de betekenis van 'de liefde bedrijven' krijgt. Er is een prettige afwisseling van fijne, kleine humorvolle momenten met de confrontatie met een gehandicapt, liggend leven.
Toch is er ook iets raars onnatuurlijks te zien. Naast mijn genieten van de kraaiepootjes bij een man blijft er het piekeren over het strakgetrokken vel over voorhoofd en de jukbeenderen van de vijftigjarige Helen Hunt. Moet dat nou schoonheid verbeelden, vroeg ik me af.
Een keur van prijzen in de USA voor beide acteurs als ook voor de regisseur.
  • Locatie: Kapittelstraat 6, 6131 ER Sittard Filmhuis Het Domein
  • Prijs: leden/studenten 5 euro, normale prijs 7 euro
  • Informatie: http://www.filmhuishetdomein.nl
loading

Loading articles...

Loading