De Rabobank verwacht dat de hypotheekrente de komende jaren flink zal stijgen. Als oorzaak daarvoor wijst de bank naar de hogere kapitaalseisen die aan banken worden gesteld.
De hypotheekmarkt in ons land gaat volgens Bert Bruggink, financieel en risicobestuurder van Rabobank, de komende jaren volledig op de schop, zo zegt hij maandag in Het Financieele Dagblad. Banken zullen hun balans, waarop enorme hypotheekportefeuilles prijken, willen ontlasten door delen van die portefeuilles te verkopen aan institutionele beleggers, wat uiteindelijk zal leiden tot een hogere hypotheekrente.
In de nabije toekomst voorziet Bruggink een model naar Amerikaans voorbeeld. Daarbij treedt de bank bij de verstrekking van nieuwe hypotheken alleen nog op als tussenpersoon tussen de hypotheekgever en de geldschieter. Dat heeft wel gevolgen voor de prijzen. De rentemarges op bankproducten zijn nu nog laag. Als in de toekomst ook de geldschieter er aan moet verdienen, moeten die marges omhoog.
Bron: Novum