Op zondag 8 februari, één week voor carnaval, trekt in Sittard de Kènjeroptoch door de straten van de binnenstad, gevolgd door de intocht van stadsprins Arno III.
Sinds 1965 is de Sittardse kinderoptocht daarmee een extra voorproefje en opwarmertje voor de echte carnavalist. De optocht vertrekt om 13.33 uur en er zullen naar schatting ongeveer 2.000 kinderen aan deelnemen.
Bij goed weer zullen de toeschouwers rijen dik langs de route door de historisch Sittardse binnenstad staan. De vooruitzichten zijn wat dat betreft niet ongunstig. Het lijkt weliswaar een vrij koude dag te worden, maar de kans op neerslag wordt op dit moment vrij laag ingeschat.
Ook dit jaar zendt L1 de Sittardse kinderoptocht rechtstreeks uit op TV. De uitzending start om 14:45 uur. Hierdoor kunnen mensen die niet in staat zijn om dit fraaie en spontane schouwspel ‘live’ mee te maken de optocht rechtstreeks op TV volgen.
Officiële intocht Stadsprins
Het laatste gedeelte van de optocht is de intocht van Stadsprins Arno III. Hij vormt samen met de nieuwe Vorst Marot Frits I het sluitstuk van dit kleurige schouwspel. Zij worden voorafgegaan door de Auw Prinse, de Prinsegarde en de Marotte.
Na afloop van de optocht zijn er op de Markt optredens van Openbare Basisschool Aan de Meule en brengt basisschool ‘De Tovertuin’ uit Broeksittard het Marotte-kinderliedje 2015 getiteld “Multi-Kulti” ten gehore. Daarna volgt de traditionele Appelesiene Raege door Stadsprins Arno III en de prijsuitreiking voor de winnaars.
Interactieve Kinderoptochtpagina op L1.nl
L1 stelt in samenwerking met de gemeente Sittard-Geleen en het Optoch Kommitee Zitterd op haar website
een speciale interactieve internetpagina ter beschikking. De deelnemers kunnen hier al hun voorbereidingen, nieuwtjes en andere leuke verhalen over de kinderoptocht 2015 op delen.
Voordat de grootste kinderoptocht van Limburg weer door Sittard trekt, moet er nog heel wat worden voorbereid. Scholen, buurten, familiegroepen, eenlingen etc. zijn inmiddels druk bezig met het maken van pakjes en het instuderen van liedjes. Dit jaar kunnen de deelnemers foto’s en filmpjes van hun voorbereidingen, thema, outfit, bouw van de wagen, muziek etc. insturen naar
[email protected] om iedereen te laten meegenieten!
Voor de deelnemers met de leukste inzendingen heeft het Optoch Kommitee Zitterd (OKZ) een verrassing in petto: zij winnen een leuke prijs! Wat deze prijs is, houden we nog even geheim… Dus: houd het OKZ op de hoogte van jullie voorbereidingen, je kunt nooit teveel sturen!
Andere startplaats
De opstelplaats voor de deelnemers aan de Kènjeroptoch wordt dit jaar verplaatst naar de Cultuurkweek oftewel het park op het voormalige terrein van het Maaslandziekenhuis. De Kènjeroptoch vertrekt daar om 13.33 uur om vervolgens via de Rijksweg Noord – Walramstraat – Overhovenerstraat – Steenweg – Voorstad- Brandstraat – Limbrichterstraat – Begijnenhofstraat – Deken Thijssenstraat – Kloosterplein – Oude Markt – Markt – Limbrichterstraat – Misboekstraat – Walstraat – Helstraat – Molenbeekstraat – Nieuwstraat – Plakstraat en Putstraat, op de Markt te worden ontbonden.
Iedere deelnemer krijgt een "Medaaje"
Voor de deelname aan de kinderoptocht is in principe geen inschrijving nodig. Toch willen we graag weten wie en wat er in de kinderoptocht te zien zal zijn. We krijgen de laatste jaren steeds meer vragen om informatie. Dus stuur ons uw informatie door via het emailadres:
[email protected] . Voor meer informatie of met vragen wendt u zich tot Roy Moerskofski, van het Optoch Kommitee Zitterd (Rijksweg Noord 64, 6131 CM Sittard), telefoon 06-50272142
Naast het feit dat er door een echte jury prijswimpels worden toegekend aan de leukste, beste, origineelste ideeën in een drietal categorieën, ontvangt elke deelnemer aan de start "De Medaaje". Dit is voor velen een echt verzamelaars item, want het betreft een mooie replica van de echte Marotte jaarorde.