Sittard-Geleen, 21-05-2013 | De gemeente Sittard-Geleen gaat bijna 12 miljoen euro investeren in de centra van Sittard en Geleen. Hiermee kan worden gewerkt aan het aantrekkelijker maken van de centra van beide plaatsen waardoor er meer bezoekers komen. Voorwaarde is wel dat andere partijen in de stad ook gaan investeren in de centra.
Sittard-Geleen, 21-05-2013 | De gemeente Sittard-Geleen gaat bijna 12 miljoen euro investeren in de centra van Sittard en Geleen. Hiermee kan worden gewerkt aan het aantrekkelijker maken van de centra van beide plaatsen waardoor er meer bezoekers komen. Voorwaarde is wel dat andere partijen in de stad ook gaan investeren in de centra.
"Meer kopende bezoekers in de centra, die meer uitgeven, langer blijven en vaker terugkomen. Dat is onze ambitieuze doelstelling," zegt wethouder Pieter Meekels (economie). "Maar we kunnen dit als gemeente niet alleen. Iedereen die in de centra een rol heeft, moet meedoen. Wij, als gemeente, kunnen op verschillende onderdelen investeren maar dat heeft alleen effect als alle betrokken – ondernemers, centrummanagement en pandeigenaren – hun verantwoordelijkheid nemen."
De investeringen van 12 miljoen euro zijn volgens Pieter Meekels bedoeld om op korte en middellange termijn de centra te versterken. "Over enkele jaren is het project Ligne klaar en is het aantal werknemers op de Chemelot Campus flink gegroeid. Dat biedt kansen voor zowel Sittard als Geleen. Bovendien is dan ook de N297n naar Duitsland helemaal gereed, waardoor er meer Duitse bezoekers kunnen komen. Op dat moment ligt er een basis voor aantrekkelijke centra."
De afgelopen jaren heeft de gemeente Sittard-Geleen al voor tientallen miljoenen in de centra van Sittard en Geleen geïnvesteerd. Het ging daarbij van de oprichting van Centrummanagement, citypromotie, leegstandsbestrijding, de horecanota tot een kwaliteitsimpuls voor de weekmarkten en van bijvoorbeeld het opknappen van de openbare ruimte, het verbeteren van de bereikbaarheid en de parkeerfaciliteiten tot de organisatie en ondersteuning van evenementen.
Een belangrijk onderdeel van de centrumaanpak is het compacter maken van de centra van Sittard en Geleen. In Geleen kiest B&W voor compactie tot een kernwinkelgebied bestaande uit de Raadhuisstraat, de Salmstraat, de Markt, de Gravenhof, de Passage en Marktpad. Dit is in lijn met een eerder voorstel hieromtrent van Geleen Promotion en komt ook overeen met de straten waar volgens de recente tellingen van bureau Locatus de meeste bezoekers vertoeven.
In Sittard zal het kernwinkelgebied bestaan uit de Limbrichterstraat, Brandstraat, Voorstad, Walstraat, Paradijsstraat, Gruizenstraat, Molenbeekstraat, Nieuwstraat en Ligne. Bureau DTNP heeft dit gebied benoemd in zijn onderzoek naar de routing en branchering.
De straten die in Sittard en Geleen naar deze kernwinkelgebieden leiden, de aanloopstraten, worden ondernemersstraten waar verschillende activiteiten mogelijk zijn. Denk hierbij aan startende ondernemers, creatieve industrie, kantoorfuncties en dergelijke. In het kernwinkelgebied ligt de focus op acquisitie en de aanpak van leegstaande winkelpanden. In de rest van het centrum zal functieverruiming en transformatie van leegstaande winkelpanden de nadruk krijgen.